به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، مجید نادرالاصلی در چهل‌وششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامی‌داشت سال روز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره)، اظهار کرد: از فرمایش رئیس جمهور مدد گرفته و ابراز امیدواری می‌کنیم که این نهاد عظیم که خدمت قابل توجهی به تفکر جهادی داشت، زنده شود.

وی با گرامیداشت یاد شهید چمران، گفت: شهید چمران بزرگ‌ترین دانشمند ایرانی است که در جبهه‌های دفاع مقدس مأموریت خود را انجام داد.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به سفر رئیس جمهور به اصفهان، گفت: آیت‌الله رئیسی جمع‌بندی خوبی درباره مشکلات اصفهان داشت و به نظر می‌رسد اطلاعات خوبی به وی داده شد و امیدواریم در حوزه شورای اسلامی شهر بتوانیم پیگیری‌هایی را در این زمینه داشته باشیم.

وی خطاب به مردم چهارمحال و بختیاری، گفت: محمدرضا فلاح در جلسه قبل تذکری نسبت به صحبت‌های نماینده بروجن در محضر رئیس جمهور، ارائه کرد، طبیعی است در یک گفت‌وگو اگر صحبتی مطرح می‌شود، پاسخ آن نیز شنیده شود، اما به تازگی اطلاعیه‌ای از شورای اسلامی شهر شهرکرد پخش شده و نکاتی را در آن متذکر شده‌اند.

نادرالاصلی تصریح کرد: مردم شریف چهارمحال‌وبختیاری مستحضر هستند که اصفهان پایگاه و جایگاهی برای حضور آن‌ها در این شهر بوده است و مردم ما با کمال احترام نسبت به میزبانی آنها اقدام کرده‌اند.

وی افزود: اینکه گفته شود بسیاری از سرمایه‌های چهارمحال‌وبختیاری در اصفهان مصرف می‌شود، مطلب صحیحی نیست و محاسبه مصرف آب در بالادست و طول مسیر نیازمند بحث کارشناسی است.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای برگزاری جلسه مشترکی با اساتید، معتمدان و افراد متدین این استان پیش قدم می‌شویم تا هم‌افزایی در خصوص مباحث مربوط به دو استان داشته باشیم و این مسائل را در وهله اول بین خود حل کنیم.

وی افزود: از دوستان خود درخواست داریم که سر یک میز بنشینیم و مسائل را به نحو مطلوب و بدون اینکه دشمن از آن سو استفاده کند، بررسی کنیم.

نادرالاصلی درباره سخنان معاون اجرایی رئیس جمهور خطاب به وی، گفت: حق نبود به اصفهان تشریف بیاورید و این شهر را که می‌دانید جایگاه آن در دوران دفاع مقدس و اداره کشور چگونه بوده است، اینگونه خطاب کنید، امیدواریم به طور رسمی از مردم اصفهان عذرخواهی کنید.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که رئیس جمهور برای رفع مشکل اصفهان دستور داده است، انتظارمان از نمایندگان استان این است که برنامه‌ای همه جانبه و مطالعه شده‌ا را برای اجرا در اختیار دولت قرار دهند تا مسئله آب اصفهان حل شود.ایمنا

انتهای پیام