سید عبدالوهاب سهل‌آبادی پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی فعالان صنعت سنگ اصفهان، اظهار کرد: از کم‌لطفی صنعت‌گران سنگ اصفهان گلایه می‌کنم که امروز استقبال خوبی از گردهمایی نکردند.

وی افزود: من وکیل کسانی هستم که هر روز سختی‌هایشان بیشتر می‌شود و بی‌بهانه هر روز پیگیر مطالبات آن‌ها هستم اما درخصوص اشتغال از دولت می‌خواهم که دست از سر صنعت بردارد و اجازه دهد که موضوع اشتغال دوجانبه باشد و به صورت استاد شاگردی انجام شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: در اصفهان کارخانه‌هایی همراه با قسمت نانوایی فعالیت داشت و پس از ساعت کاری به کارگران خود یک بسته نان می‌داد؛ بسیاری از خودرو‌های سنگین هم شاگرد راننده داشت که امروز هیچ‌کدام از آن‌ها این‌چنین نیست و آن هم از ترس اداره کار است.

وی خاطرنشان کرد: دولت قرار بود به جای پیمانکار حق بیمه کارگران را بپردازد و روابط شغلی استاد و شاگردی شود اما هنوز پس از ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ بیش از 33 درصد از سهم نمایشگاه اصفهان را خریداری کردیم تا از توسعه پایدار شهری حمایت کنیم.

اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان این که در بسیاری از موارد در خصوص کیفیت دچار مشکل هستیم، اذعان داشت: اگر می‌خواهیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم باید کیفیت خود را بالا ببریم.

وی تأکید کرد: تعداد واحدهای فعال در حوزه سنگی در اصفهان بسیار بالاست اما حجم صادرات نشان می‌دهد که کیفیت سنگ ما در چه حدی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در پایان با بیان این که برای صادرات سنگ باید برنامه مشخص و مدون داشته باشیم، یادآور شد: با یک برنامه منسجم می‌توان وضعیت صادرات سنگ را از این وضع خارج کرد.