پنجشنبه 16 آذر 1402, Thursday 7 December 2023, مصادف با 24 جمادی‌الاول 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24879
منتشر شده در چهارشنبه, 24 آبان 1402 10:41
تعداد دیدگاه: 0
استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان گفت: بیمارستان 500 تخت‌خوابی تخصصی و فوق تخصصی ایثارگران با نام 25 آبان، با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در منطقه 14 شهر اصفهان کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان؛ سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، چهارشنبه بیست‌و‌چهارم آبان‌ماه، با اعلام این خبر گفت: 25 آبان‌ماه، نماد حماسه و ایثار مردم اصفهان است که در تاریخ و تقویم ملی نیز به نام اصفهان نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: در آستانه این روز و در راستای تکریم خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و به منظور ارائه خدمات بهینه به آحاد مردم، عملیات اجرایی احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 500 تخت‌خوابی با نام 25 آبان، مقارن با این روز بزرگ و تاریخی و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز خواهد شد.
استاندار اصفهان اظهار کرد: این بیمارستان در 10 طبقه و در منطقه 14 شهر اصفهان احداث و در فاز نخست 500 تخت آن به چرخه خدمت رسانی وارد خواهد شد.
مرتضوی خاطرنشان کرد: به دلیل تعداد بالای جامعه ایثارگری در استان ساخت و بهره‌برداری از این بیمارستان به اصفهان واگذار شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه هدف‌گذاری اصلی این پروژه، احداث بیمارستان یکهزار تخت‌خوابی در شهر اصفهان است، عنوان کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان، اصفهان معین شهرها و استان های همجوار نیز خواهد شد.
استاندار اصفهان متذکر شد: احداث این بیمارستان، می‌تواند به توسعه منطقه 14 (منطقه زینبیه) اصفهان نیز منجر شود از این رو پافشاری مدیریت استان، احداث بیمارستان در این منطقه بود.
مرتضوی در خصوص تأمین مالی این پروژه، عنوان کرد: اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این بیمارستان 2500 میلیارد تومان است که از تهاتر املاک و اموال بنیاد شهید و مساعدت سایر دستگاه‌ها محقق خواهد شد.
استاندار اصفهان گفت: به دستور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید به قید فوریت عملیات ساخت این بیمارستان آغاز و روز پنجشنبه 25 آبان‌ماه مقارن با روز حماسه و ایثار مردم اصفهان عملیات اجرایی احداث این پروژه مهم بهداشتی درمانی آغاز خواهد شد./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه