چهارشنبه 12 مهر 1402, Wednesday 4 October 2023, مصادف با 19 ربیع‌الاول 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24378
منتشر شده در دوشنبه, 16 مرداد 1402 14:51
تعداد دیدگاه: 0
با راهبری ایمیدرو و مشارکت شرکت های بزرگ معدنی؛

هدف از اجرای پروژه انتقال آب دریای عمان به استان های شرق با راهبری ایمیدرو؛ شیرین سازی و انتقال آب مجموعاً به میزان 800 میلیون متر مکعب در سال است که در فاز نخست این پروژه؛ شیرین سازی حدود 280 میلیون مترمکعب در سال هدفگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، این پروژه با راهبری ایمیدرو و شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی عملیاتی می شود.
پروژه انتقال آب دریای عمان به استان های خراسان جنوبی و رضوی و سیستان و بلوچستان اختصاص دارد و طول مسیر آن 1342 کیلومتر خط اصلی است.
شرکت های گل گهر، فولاد مبارکه، ملی صنایع مس ایران، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، گهر زمین، فولاد خراسان و شرکت اپال پارسیان از سهامداران آن هستند که سرمایه گذاری در پروژه 3.55 میلیارد دلار است.
در پروژه انتقال آب دریای عمان به اصفهان؛ هدف شیرین سازی و انتقال آب در مجموع به میزان 600 میلیون متر مکعب در سال است که فاز نخست آن به شیرین سازی حدود 200 میلیون مترمکعب در سال به استان اصفهان اختصاص دارد. طول مسیر این طرح 1200 کیلومتر است.
شرکت های شرکت فولاد مبارکه، شرکت ذوب آهن، اتاق بازرگانی اصفهان، پالایشگاه نفت اصفهان، سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان، شهرداری اصفهان و شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه در آن سهامدار هستند. میزان سرمایه گذاری در این پروژه 2.7 میلیارد دلار است.
گفتنی است؛ پروژه های ملی انتقال آی خلیج فارس و دریای عمان به استان ها؛ گامی توسعه ای در جهت تامین آب پایدار است./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه