به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه ، حسین محمد صالحی در اظهارات خود، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و قدردانی از مدیریت و کارکنان این شرکت به جهت حضور جدی در عرصۀ تولید و اقتصاد کشور، فولاد مبارکه را سرمایۀ ملی و موجب افتخار کشور برشمرد.
وی جایگاه فولاد مبارکه را در صنعت فولاد و چرخۀ اقتصاد کشور استراتژیک خواند و افزود: این شرکت به خوبی توانسته است نیاز صنایع پایین دست به انواع ورق های فولادی را تأمین کند؛ ازاین رو بنده و دیگر همکارانم در مجلس شورای اسلامی با توجه به نقش حساس و تأثیرگذار این شرکت در رشد اقتصادی و به گردش درآمدن چرخ تولید و اشتغال در کشور، وظیفۀ خود میدانیم که از آن به عنوان سرمایۀ ملی حمایت کنیم.
وی تأکید کرد: دیدگاه ما این است که فولاد مبارکه منحصر به استان اصفهان نیست، بلکه این مجموعه در حال حاضر در حال ارائۀ خدمت به کل کشور و مایۀ خیر و برکت است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا از هیچ اقدام قانونی برای تأمین نیازهای این شرکت ازجمله تأمین مواد اولیه فروگذار نخواهیم کرد.
محمد صالحی در بخش دیگری از سخنان خود اقدامات فولاد مبارکه در زمینۀ استفادۀ بهینه از منابع آبی و سرمایه گذاریهای صورت گرفته در این حوزه را نشانۀ نگاه بلندمدت و ذکاوت مدیریت این شرکت در طول سالیان گذشته دانست و ابراز امیدواری کرد با رشد و پیشرفت فولاد مبارکه شاهد توسعۀ هر چه بیشتر ایران اسلامی باشیم.
در جریان این بازدید همچنین حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل سیاوشی امام جمعۀ شهر داران نیز ضمن تشکر از مدیریت فولاد مبارکه، تصریح کرد: در خلال بازدید امروز پاسخ بسیاری از سؤالاتی که در حوزه های مختلف، ازجمله میزان برداشت آب فولاد مبارکه از زاینده رود، به دفعات از جانب برخی افراد مطرح میشود، برای ما روشن شد و از این حیث این بازدید بسیار ارزشمند بود.
وی در همین خصوص گفت: اینکه فولاد مبارکه علی رغم افزایش سه برابری تولید تنها یک درصد از آب زاینده رود را برداشت میکند، بسیار قابل توجه و اقدامی مثبت و ارزشمند است.
وی حمایت هرچه بیشتر از فولاد مبارکه را ضروری دانست و گفت: شایسته است مسئولین مربوطه این شرکت را در تأمین سنگ آهن و سایر موارد اساسی یاری کنند تا به موقع بتواند نیازهای خود را برطرف سازد و همچنان به کار و تولید اقتصادی خود ادامه دهد.

مدیرعامل فولاد مبارکه:


سهامداران فولاد با خیالی آسوده سهام این شرکت را در سبد خود قرار میدهند


در جریان این بازدید حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، با ارائۀ گزارش از دستاوردهای فولاد مبارکه و نقش و جایگاه این شرکت در چرخۀ صنعت و ارزآوری کشور بر توسعۀ همکاری های متقابل تأکید کرد.
مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه گروه فولاد مبارکه در حال حاضر با تولید 10.2 میلیون تن فولاد، بخش قابل توجهی از ورق موردنیاز صنایع نفت وگاز، انتقال آب و سیالات، خودروسازان، تولیدکنندگان لوازم خانگی و صنعت ساختمان را تأمین میکند، گفت: وجود زنجیرۀ کامل تولید در فولاد مبارکه از مهمترین مزیت های این شرکت است.
وی در ادامه از ثبات سهام فولاد مبارکه در بازار بورس کشور به عنوان یکی دیگر از برکات این شرکت یاد و خاطرنشان کرد: در اثر عملکرد خوب همکاران پرتلاش شرکت، امروز در بازار بورس اوراق بهادار، بسیاری از سهامداران با خیالی آسوده سهام این شرکت را در سبد سهام خود قرار میدهند.
عظیمیان با بیان اینکه در سال 1392 به میزان 5 میلیون تن انواع ورق های فولادی به کشور وارد میشد، تصریح کرد: در اثر برنامه ریزی های بلندمدت مدیریت و تلاش کارکنان شرکت این میزان به 500 هزار تن در سال 98 کاهش یافته و همکاران ما توانستند بخش عمده ای از نیاز کشور را تأمین کنند.
وی با اشاره به بدقولی پیمانکاران خارجی در اجرای پروژه های بزرگ ملی از جمله پروژه های نفت و گاز از جمله پروژۀ انتقال نفت از بندر گوره به جاسک گفت: فولاد مبارکه فولاد خام موردنیاز تولید ورق لوله های این پروژه را بر عهده گرفت و دولت را در اجرای این پروژه عظیم یاری کرد. اگرچه تولید این محصول استراتژیک برای شرکت حاشیۀ سود زیادی در برنداشت، اما فولاد مبارکه تلاش کرده تا با ورود به چنین عرصه هایی به رسالت ملی خود به خوبی عمل کند.
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود، از تولید انواع ورق های موردنیاز در صنایع لوازم خانگی و خودروسازی به عنوان دستاوردهای دیگر این شرکت طی سالیان اخیر یاد و اضافه کرد: با تولید این ورقها از واردات بینیاز شدهایم و سالانه به میزان قابل توجهی از خروج ارز جلوگیری میشود.
وی در خاتمه، تعهد فولاد مبارکه به مسئولیتهای اجتماعی خود را یکی از رسالتهای اصلی شرکت دانست و اظهار امیدواری کرد این شرکت همچنان برای منطقه، استان و کشور مایۀ عزت و سربلندی و موجب خیروبرکت باشد.