به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم علی لاریجانی رئیس مجلس صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیر علنی مجلس گفت: در این جلسه درباره موضوع اصلاح هدفمندی یارانه‌ها بحث شد میزان یارانه پرداختی در کشور باید مشخص شود و این را دستگاه‌های مختلف باید مشخص کنند و تصویر روشنی از میزان یارانه پرداختی در بخش‌های مختلف ارائه دهند.البته من هم رسیدگی به این موضوع را به کمیسیون بودجه ارجاع دادم تا در بودجه سال 99 پیش بینی‌های لازم انجام شود.

وی افزود: اراده مجلس بر این است تا فشاری به مردم نیاید و اگر تغییری می خواهد بوجود بیاید باید به سود طبقات پایین باشد زیرا الان طبقات بالاتر جامعه یارانه بیشتری می‌گیرند که این روند باید تغییر کند و با ید مواظب بود تا به تولید کشور هم آسیبی نرسد.

لاریجانی در باره سهمیه بندی بنزین گفت: در این باره مجلس هنوز تصمیمی نگرفته و دولت هم پینشهاداتی دارد که در لایحه بودجه ارائه می‌‌دهد.

رئیس مجلس درباره اصلاح 1رداخت یارانه پنهان عنوان کرد:نحوه تخصیص یارانه‌ پنهان را نمی‌شود به سرعت تغییر داد و این موضوع باید یک روندتدریجی را طی‌ کند البته دراین باره هم قاطبه نمایندگان مجلس نظرشان این است که هر تغییری می‌دهیم باید به سود طبقات پایین تر جامعه باشد.

وی هم چنین درباره کاهش وابستگی بودجه به صادرات نفت هم گفت: یکی از راههای کاهش وابستگی به نفت اصلاح مالیات‌ها و همین موضوع یارانه‌ها است که باید دولت آن را دنبال کند.

ادامه دارد...

انتهای پیام/