حسن خدابخش اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار طی 2 روز آینده در استان است و بر این اساس طی این مدت در اکثر نقاط استان آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در مناطق غربی و شمال شرقی گاهی افزایش ابر وجود دارد، از روز چهارشنبه با ورود موج ناپایدار شرایط افزایش ابر در اکثر مناطق استان و بارش خفیف در مناطق غربی وجود دارد، به همین دلیل با کاهش میزان غلظت آلاینده‌ها برای چهارشنبه و پنج‌شنبه هوای اصفهان سالم خواهد بود.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان در خصوص روند دمای هوای استان اصفهان گفت: دمای هوا در 24 ساعت آینده در اکثر مناطق استان 2 تا 3 درجه افزایش خواهد داشت.

وی درباره بیشینه و کمینه دما در اصفهان مطرح کرد: دمای هوای بیشینه در اصفهان 17 و کمینه هوا به 3 درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید.

خدابخش به گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: گرم‌ترین مناطق استان چوپانان با 20 درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین قسمت میمه با دمای 2 درجه منهای صفر است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با ورود سامانه ناپایدار جنوبی به استان اصفهان در هفته بعد برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارش خوبی برای استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

 

منبع: فارس