سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک کارگاه صنعتی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 18:56 امشب (ششم اسفند)، یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک کارگاه صنعتی در محله گلدسته، بالاتر از خط راه‌آهن به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه گاراژی به وسعت بیش از چهار هزار مترمربع بود که چندین سوله با کاربری‌های مختلف در آن وجود داشت.

وی تصریح کرد: یکی از سوله‌ها به وسعت حدود 400 متر با 140 تا 150 متر زیرزمین، بیشتر با کاربری تولید و تزریق پلاستیک دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله‌ور بود همچنین چندین بشکه مایعات قابل انفجار مانند تینر در آن وجود داشت.

ملکی با اشاره به گسترش آتش در زیرزمین سوله مذکور، ادامه داد: آتش‌نشانان از دو طرف عملیات را آغاز کردند که به یک‌باره بخشی از سقف زیرزمین و بخشی از دیواره‌های کناری آن تخریب شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران بیان کرد: خوشبختانه کل سوله تخریب نشده و فقط قسمتهای مذکور تخریب شده بود، بر اثر این حادثه سه نفر از آتش‌نشانان که با تجهیزات کامل مشغول عملیات بودند، از ناحیه پا، کتف و کمر دچار مصدومیت شده و توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه آتش درحال حاضر خاموش شده، گفت: در مجاورت سوله مذکور، کارگاه‌ها و سوله‌های حتی با کاربری نگهداری ورقهای M.D.F وجود داشت اما از سرایت آتش به سایر کارگاه‌ها جلوگیری شد.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان مشغول ایمن‌سازی و لکه‌گیری محل حادثه هستند، متذکر شد: در گذشته نیز آتش‌نشانان در چنین عملیاتهایی دچار مصدومیت شده و حتی به شهادت رسیدند که نشان‌ از سختی و طاقت‌فرسا بودن کار آتش‌نشانان دارد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با تأکید بر اینکه آتش‌نشانان برای نجات جان و مال دیگران از جان خود نیز می‌گذرند و وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، از شهروندان خواست که آنها نیز نسبت به ایمن‌سازی محل زندگی و کار خود به ویژه کارگاه‌ها و مراکز صنعتی اقدام کنند و خاطرنشان کرد: شهروندان با ایمن‌سازی‌ها، چندین هدف را محقق می‌کنند، نخست اینکه هیچ خطری برای هیچ خود، فردی یا آتش‌نشانان در محل حادثه ایجاد نمی‌شود همچنین سرمایه‌های آنها حفظ می‌شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/