وزیرآموزش‌وپرورش انقلاب اسلامی را دارای فراز و نشیب‌های مختلف دانست و گفت: مشکلات نباید ما را از عظمت و بزرگی و دستاوردهای انقلاب غافل کند.

به گزارش ایسنا، ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در دهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با تبریک چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: روزهای اول انقلاب از یک‌سو روزهای خوب پیروزی‌بخش بود و از سوی دیگر روزهای دلهره‌آور و پراضطراب بود.

وی بابیان خاطره‌ای از آشنایی‌اش با حضرت امام خمینی (ره) تصریح کرد: در دی‌ماه سال ۱۳۵۶درپی توهین یکی از نویسندگان به حضرت امام، مردم قم به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از ایشان شعار دادند و در نهایت قیام ۱۹ دی مردم قم اتفاق افتاد.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به فعالیت‌های انقلابی جوانان درآن زمان، گفت: در آن روزها عکس شهدا را جمع‌آوری می‌کردیم و به‌صورت اسلاید درمی‌آوردیم سپس در روستاهای مختلف آن را برای مردم نمایش می‌دادیم.

حاجی میرزایی بابیان خاطره‌ای از فعالیت‌های انقلابی خاطرنشان کرد: هوشیاری مردم در موارد مختلف و نوع برخورد آنان با مسائل بسیار سنجیده و در پیروزی انقلاب مؤثر بود.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۵۷ و در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب، شورونشاطی وصف‌ناپذیر در بین مردم وجود داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وزیرآموزش‌وپرورش با ابراز امیدواری به این‌که روزبه‌روز بر اقتدار انقلاب افزوده شود، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مایکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌ها است.

وی تأکید کرد: هر انقلابی فراز و نشیب‌هایی دارد نباید مشکلات ما را از عظمت انقلاب و دستاوردهای بزرگ آن غافل کند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: برای به ثمر نشستن این انقلاب شهدای بسیاری خون خود را پای این انقلاب ریختند و همه مردم در پیروزی این انقلاب سهیم بودند.

انتهای پیام