شنبه 30 تير 1403, Saturday 20 July 2024, مصادف با 13 محرم 1446
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24546
منتشر شده در شنبه, 18 شهریور 1402 19:21
تعداد دیدگاه: 0
امام جمعه اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و امام جمعه اصفهان در گفت و گو با مدیران مدارس شاهد، گفت: نقش معلم در هویت‌بخشی و پرورش یک جامعه غیرقابل انکار است، براین اساس سرچشمه تعلیم و تربیت هر جامعه، آموزش و پرورش و معلمان آن هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، جمعی از مدیران مدارس شاهد اصفهان در آستانه آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار کردند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در این دیدار اظهار کرد: براساس روایات، کمترین اجر برای کسی که در راه اباعبدالله الحسین(ع) گامی برمی‌دارد، آن است که خداوند متعال گناهان قبل و بعد آن فرد را می‌آمرزد.

وی با اشاره به اینکه در روایات متعدد از معصومین (ع) تاکید شده است که انسان باید هر ثمری را خواهان است، بذر آن را در دنیا بکارد، گفت: بنابراین انسان هرچه در دنیا انجام دهد، در روز قیامت برداشت می کند.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان ادامه داد: دراین روایات آمده است «دنیا تجارت خانه مؤمن است» و تنها در این دنیا، ممکن است کسی رضایت خداوند را کسب کند و سود آن بهشت ابدی باشد.

وی افزود: براین اساس، در دنیا فرصت‌هایی نصیب انسان می‌شود که می‌تواند سعادت ابدی را تضمین کند، معلم بودن و تلاش در نظام تعلیم و تربیت از این جمله فرصت‌های بی بدیل است، در این میان مدیران مدارس رسالت خطیرتری دارند که نباید نسبت به آن غفلت ورزید.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مدیریت مدارس شاهد، وظیفه‌ای سنگین‌تر بر دوش است، چرا که خانواده شاهد، دِینی ثقیل بر گردن همه آحاد جامعه دارند، خاطرنشان کرد: رفتار معلم، نوع گفتار و موضع معلم اثری فوق‌العاده در جان دانش‌آموزان دارد.

وی یادآور شد: یک معلم خوب می‌تواند شخصیتی چون امام راحل (ره) را برای دنیا تربیت کند، امام راحل همیشه از مرحوم شاه آبادی (استاد امام) با الفاظی چون «روحی لک فداک» یاد می‌کرد.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان عنوان کرد: بنابراین نقش معلم در هویت‌بخشی و پرورش یک جامعه، غیرقابل انکار است؛ براین اساس، سرچشمه تعلیم و تربیت هر جامعه آموزش و پرورش و معلمان آن هستند.

وی با هشدار نسبت به تبعیت نوجوانان و جوانان از فرهنگ غلط غرب گفت: دراین عرصه، آموزش و پرورش و نقش معلم مهم است، غرب سرمایه‌گذاری عجیبی روی نسل نوجوان و دانش‌آموزان ایران زمین کرده است .

گفتنی است در ابتدای این دیدار، محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، به بیان گزارش اقدامات، سیاست‌ها و امور انجام شده برای تحصیل بیش از یک میلیون دانش‌آموز در بهار تعلیم و تربیت پرداخت و بیان داشت: بیش از ۱۱۰ هزار معلم رسمی در ۵۷۰۰ مدرسه در سطح استان به امر تعلیم و پرورش دانش‌آموزان می پردازند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی نظام، تحصیل همه افراد در سطح کشور است و براین اساس ما چند مدرسه یک نفره داریم، همچنین ۷۶ مدرسه شاهد در سطح استان وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: هدف اولیه تشکیل مدارس شاهد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب اهل بیت (ع) است و براین اساس جشنواره‌ای با نام«پرواز تا بی نهایت» به منظور نیل به هدف یاد شده در سطح کشور و به میزبانی اصفهان برگزار شد./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه