شنبه 30 تير 1403, Saturday 20 July 2024, مصادف با 13 محرم 1446
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24539
منتشر شده در پنج شنبه, 16 شهریور 1402 13:41
تعداد دیدگاه: 0
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خبر داد؛

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طرح شتاب‌بخشی به ارتقای سطح سواد استان به کمک دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در سطح استان اجرا خواهد شد تا علاوه بر ۱۱ هزار نفر حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی، تعداد قابل‌توجه دیگری از افراد در دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و مجامع خیریه تحت پوشش...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سید احمد امامیه، معاون سوادآموزی این این اداره کل ضمن تسلیت ایام اربعین اظهار داشت: در آستانه هفدهم شهریورماه یا هشتم سپتامبر، روز جهانی سوادآموزی هستیم و این روز را به همه کسانی که در این عرصه و برای رفع بی‌سوادی در سطح استان و کشور تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: در طول سال تحصیلی گذشته، برنامه‌های متعددی در حوزه سوادآموزی استان اصفهان انجام شد و بیش از ۶۳۰۰ نفر در قالب ۱۱۶۴ کلاس درس، تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار گرفتند.

امامیه بیان داشت: اگر هر مدرسه استان اصفهان، به طور میانگین ۲۰۰ دانش‌آموز داشته باشد، به تعبیری می‌توان گفت که حوزه سوادآموزی استان اصفهان در سال تحصیلی گذشته ۳۱ مدرسه را تحت پوشش داشته است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تقدیر از زحمات کارشناسان سوادآموزی آموزش و پرورش در نواحی و مناطق استان عنوان کرد: سال تحصیلی سوادآموزی، از شهریورماه آغاز می‌شود و در حال حاضر، ظرفیت شهرستان‌ها و نواحی مشخص و به نواحی و مناطق ابلاغ شده است و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم این ظرفیت را به‌صورت حداکثری تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تشریح وضعیت سوادآموزی در استان اصفهان ابراز داشت: در حال حاضر، در استان اصفهان آمار افراد جامانده از سواد یا کم‌سواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، احصا شده و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت‌گرفته است.

امامیه افزود: حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی کشور برای سال تحصیلی پیشرو ۱۱ هزار نفر است که شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت آن‌ها فرایندی دشوار است که مجموعه معاونت سوادآموزی در حال تلاش برای عملیاتی‌کردن برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته هستند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان طرح شتاب‌بخشی به ارتقای سطح سواد استان را یکی از طرح‌های این معاونت برای سال تحصیلی پیشرو دانست و بیان کرد: این طرح به کمک دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در سطح استان اجرا خواهد شد تا علاوه بر ۱۱ هزار نفر حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی، تعداد قابل‌ توجه دیگری از افراد در دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و مجامع خیریه تحت پوشش قرار گیرند و بتوانند به‌زودی از نعمت خواندن و نوشتن و سواد بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: توانمندسازی آموزش‌دهندگان و کادر اداری برای آشنایی با شیوه‌های نوین سوادآموزی از دیگر برنامه‌های معاونت سوادآموزی برای سال تحصیلی پیشرو است و همچنین توجه به مهارت‌آموزی سوادآموزان در کلاس‌های حرفه‌آموزی و مهارت‌آموزی نیز از برنامه‌های پیشرو است.

امامیه عنوان داشت: افزایش مراکز یادگیری محلی در دستور کار است و در تلاشیم تا در مناطقی که تجمع جاماندگان از سواد وجود دارد، با افتتاح این قبیل مراکز، شرایط سوادآموزی و یادگیری مهارت‌های زندگی، فنی و حرفه‌ای برای آن‌ها فراهم کنیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم از ظرفیت خیران در استان اصفهان استفاده کنیم و با برنامه‌های مختلف، در مسیر تحقق ریشه‌کنی بی‌سوادی که از اهداف مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است حرکت کنیم و قدمی برای شکوفایی استعدادهای جاماندگان از سوادآموزی برداریم./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه