شنبه 30 تير 1403, Saturday 20 July 2024, مصادف با 13 محرم 1446
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 25829
منتشر شده در چهارشنبه, 06 تیر 1403 15:13
تعداد دیدگاه: 0
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد:

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه سفر به استان اصفهان، وارد شهرستان گلپایگان شد و در اولین مرحله از سفرش به این شهرستان از مسجد جامع این شهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: بی‌تردید این مسجد عظیم تاریخی، که با بیش از ۹۰۰ سال قدمت با بسیاری از مساجد تاریخی در نقاط مختلف ایران شباهت‌های تمام و کمالی دارد، نمادی واضح و روشن از تمدن غنی ایران اسلامی در غرب استان اصفهان به شمار می‌رود.

او ادامه داد: با توجه به نیازهای مرمتی در این مسجد تاریخی، ازجمله نفوذ رطوبت در دیواره‌ها، پشت‌بام و گنبد، امسال بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت این مسجد در نظر گرفته‌شده است و در صورت لزوم، اعتبارات لازم برای مرمت آن به‌ویژه به‌منظور اتمام عملیات مرمت گنبد عظیم آن اختصاص می‌یابد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم آوریم که نمازگزاران به‌راحتی بیشتر بتوانند در این مسجد ۹۰۰ ساله همانند نیاکان خداجویمان به عبادت بپردازند.

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه سفرش به شهرستان گلپایگان از بناهای تاریخی امام‌زاده ۱۷ تن، بازار تاریخی و برج فانوس گلپایگان بازدید کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: گلپایگان شهر تاریخ و یکی از محورهای اصلی توسعه تمدن اسلامی در غرب استان اصفهان به شمار می‌رود، لذا تلاش می‌کنیم تا با همیاری همکاران در وزارتخانه و در سطح استان، با توجه به تعدد آثار تاریخی و قدمت ارزشمند این آثار، شرایط را برای افزایش بودجه‌های مرمتی گلپایگان فراهم آوریم.

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پایان بازدیدش، با تشرف به مرقد مطهر امام زادگان ۱۷ تن گلپایگان که بنایی تاریخی از عهد صفویه را در بر دارد، به مقام شامخ این امام زادگان که از اولاد امیرالمؤمنین علی(ع) است، ادای احترام کرد./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه