شنبه 30 تير 1403, Saturday 20 July 2024, مصادف با 13 محرم 1446
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24544
منتشر شده در شنبه, 18 شهریور 1402 15:42
تعداد دیدگاه: 0
مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های ساتبا خبر داد:

مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) از احداث یک هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط صنایع در کشور خبر داد و گفت: پروانه احداث نیروگاه تجدیدپذیر ۶۰۰ مگاواتی فولاد مبارکه صادر شده و این شرکت اقدامات خود را برای اجرایی کردن آن آغاز...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، علی شب نورد مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا)، از احداث یک هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط صنایع در کشور خبر داد و گفت: به‌زودی طرح احداث بزرگ‌ترین ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور توسط بخش صنعت اجرایی می‌شود.

شب نورد اظهار داشت: طرح احداث نیروگاه تجدیدپذیر توسط صنایع در دولت سیزدهم مورد تأکید جدی وزارت نیرو قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر این اساس پروانه احداث نیروگاه تجدیدپذیر برای یکی از صنایع کشور صادر شده و این صنعت اقدامات خود را برای اجرایی کردن آن آغاز کرده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های ساتبا خاطرنشان کرد: این طرح به ظرفیت ۶۰۰ مگاوات توسط فولاد مبارکه در مرحله اجرا قرار گرفته است.

شب نورد گفت: علاوه بر این فولاد بوتیا نیز برای احداث ۴۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر اقدامات خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر این دو پروژه از مگاپروژه‌های فعال کشور در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر هستند که مراحل اجرایی خود را سپری می‌کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های ساتبا افزود: اکنون پروژه ۶۰۰ مگاواتی فولاد مبارکه در حال رایزنی برای برطرف کردن مشکل اتصال به شبکه سراسری برق است و این شرکت اعلام کرده در صورت رفع این مشکلات ظرفیت ۶۰۰ مگاوات را به یک هزار مگاوات خواهد رساند.

شب نورد خاطرنشان کرد: چنانچه مصوبه احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه بادی که در انتظار تأیید از سوی شورای اقتصاد است، تصویب شود، شمار زیادی از سرمایه‌گذاران در این بخش فعال خواهند شد.

وی گفت: تأیید این مصوبه از سوی شورای اقتصاد کمک خواهد کرد تا ظرفیت احداث نیروگاه‌های بادی نیز در کشور به طور چشمگیری افزایش یابد.

احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر یکی از برنامه‌هایی است که علی‌اکبر محرابیان به‌عنوان وزیر نیروی دولت سیزدهم به‌طورجدی بر اجرای آن تأکید دارد./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه