شنبه 30 تير 1403, Saturday 20 July 2024, مصادف با 13 محرم 1446
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 25906
منتشر شده در چهارشنبه, 20 تیر 1403 14:40
تعداد دیدگاه: 0
عضو هیأت رئیسه مجلس:

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور در روز نهم مرداد ماه خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی همراز، مجتبی یوسفی با اشاره به زمان برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس تصمیم هیأت رئیسه مجلس،مراسم تحلیف رئیس جمهور روز 9 مرداد ماه برگزار خواهد شد.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور شخصیت‌های لشگری و کشوری در این مراسم، بیان کرد: این مراسم با حضور اعضای محترم شورای نگهبان، رئیس قوه قضائیه، رئیس دیوان عالی کشور، سرپرست نهاد ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدعوین و میهمانان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

یوسفی در ادامه با اشاره به مواد آئین نامه داخلی مجلس درباره زمان معرفی وزرا به مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس متن صریح آئین‌نامه داخلی مجلس، رئیس جمهور پس از انجام مراسم تحلیف به مدت دو هفته فرصت دارد تا کلیات برنامه دولت و اسامی کابینه خود را به مجلس معرفی کند.

وی تاکید کرد: پس از معرفی اعضای کابینه، مجلس و کمیسون‌های تخصصی به مدت یک هفته فرصت دارد تا برنامه‌های وزرا را مورد ارزیابی قرار دهند. پس از انجام این امور، مجلس به صورت دو شیفت، جلسه رای اعتماد به وزار را برگزار خواهد کرد. پیش بینی ما این است که ظرف مدت 5 روز، صلاحیت وزرا برای وزارتخانه های معرفی شده در مجلس به اتمام برسد.

گفتنی است؛ مراسم تحلیف رئیس‌جمهور پس از مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه