پنجشنبه 31 خرداد 1403, Thursday 20 June 2024, مصادف با 13 ذی‌الحجه 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24557
منتشر شده در دوشنبه, 20 شهریور 1402 15:14
تعداد دیدگاه: 0
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا، توصیه کرد گروه های پرخطر از اواسط شهریور به بعد نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، شهنام عرشی با بیان این مطلب، اظهار داشت: در این فصل و همچنین فصل پاییز نیاز است افرادی که علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا دارند، حتما از ماسک استفاده کرده و در روزهایی که علائم تب دارند، یک تا سه روز در منزل بمانند و استراحت کنند.

وی با بیان اینکه معمولا در آبان ماه هر سال، شاهد اوج پیک آنفلوآنزا در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: افرادی که سن بیشتر از 60 سال و بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت شدید، بیماری های ریوی و یا بیماری هایی دارند که سیستم ایمنی را ضعیف می کند، حتما باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

به گفته رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بر اساس آخرین دستورالعمل کمیته ملی واکسیناسیون کووید19، افراد بالاتر از 60 سال سن، در صورتی که در یکسال گذشته واکسن کرونا تزریق نکرده اند، یک نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرماخوردگی و بیماری های تنفسی، گفت: در شهریورماه و اوایل پاییز، ممکن است شاهد بیماری ها و اسهال های روده ای باشیم بنابراین شستشوی دست قبل از مصرف غذا، پرهیز از مصرف غذای خام و سالاد در بیرون از منزل را توصیه می کنیم.

عرشی افزود: اگر افرادی هستند که اسهال شدید دارند و مدت آن بیشتر از یکی دو روز شده، توصیه بر این است که در اولین فرصت به پزشک معالج، مراجعه و درمان های لازم را دریافت کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: افرادی که از سفرهای با تجمع بالا باز می گردند، در صورت وجود علائم سرماخوردگی به مدت دو تا سه روز در منزل بمانند و اگر به هر دلیلی مجبور به ترک منزل و دارای علائمی مانند عطسه، سرفه و آبریزش بینی هستند، حتما از ماسک استفاده کنند./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه