چهارشنبه 12 مهر 1402, Wednesday 4 October 2023, مصادف با 19 ربیع‌الاول 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24542
منتشر شده در شنبه, 18 شهریور 1402 13:00
تعداد دیدگاه: 0

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از آخرین نوبت رهاسازی بخشی از آب رودخانه زاینده رود به منظور آبیاری باغ‌های غرب استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، اصغر رستمی اظهار داشت: بر اساس توافق اصناف کشاورزی شرق و غرب استان اصفهان و مصوبات امسال کارگروه سازگاری با کم آبی، قرار شد از ابتدای سالجاری تا آخر تابستان هشت نوبت رهاسازی آب در زاینده رود در مناطقی از غرب استان برای آبیاری درختان و باغ‌ها انجام شود.

وی اضافه کرد: فروردین و اردیبهشت هر کدام یک نوبت و در ماه‌های بعد از آن بر مبنای توافق حاصله، تخصیص آب از رودخانه و جاری سازی بخشی از زاینده‌رود از سوی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان صورت گرفت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان ادامه داد: با اجرای مرحله پایانی آبیاری، پرونده تخصیص آب در نیمه اول سال بسته می‌شود و برای ادامه احتمالی این روند باید کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل و مصوبات آن اعلام شود.

رستمی خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز حدود ۱۲ هزار هکتار اراضی باغی و درختان شهرستان‌های محدوده رودخانه زاینده رود شامل لنجان، مبارکه، فلاورجان، خمینی شهر، نجف آباد و اصفهان در نوبت‌های مورد نظر، تامین شد.

وی اضافه کرد: گزارش و آمار و ارقام مربوط به حجم آب تخصیص یافته و تعداد روزهای رهاسازی آب در زاینده رود در اختیار شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است./انتهای پیام

ایرنا

نوشتن دیدگاه