پنجشنبه 31 خرداد 1403, Thursday 20 June 2024, مصادف با 13 ذی‌الحجه 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 21800
منتشر شده در چهارشنبه, 01 تیر 1401 11:23
تعداد دیدگاه: 0
در جلسات جداگانه به ریاست معاون اول رییس جمهور صورت گرفت؛

جلسات مسایل مربوط به مسائل آبی چهار استان خوزستان، چهارمحال بختیاری، اصفهان و یزد به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، در این جلسات جداگانه که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و همچنین استانداران چهار استان و مسئولان ذیربط برگزار شد، چگونگی اجرا و نحوه تامین مالی و اختصاص اعتبارات طرح های کوتاه مدت تعدیل مشکلات آبی این استان ها مورد بحث، بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
در این جلسه تکمیل طرح های آبرسانی تامین آب شرب و احداث ۱۶۵ هزار متر مکعب مخزن در جهت پایداری ذخیره تامین آب شرب استان یزد مورد بررسی قرار گرفت‌.
همچنین در راستای افزایش ظرفیت طرح انتقال آب نمک زدایی شده از خلیج فارس به فلات مرکزی مقرر شد، فاز دوم این طرح در ماه های آینده با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری برسد.
در این جلسه گزارشی از تامین آب کشاورزی استان اصفهان در سال زراعی و افزایش ظرفیت تامین و انتقال آب شرب این استان در راستای تامین مطمئن و پایدار آب شرب مراکز جمعیتی شهری و روستایی ارایه شد.
در ادامه نیز رفع مشکلات و تنش آبی استان چهارمحال و بختیاری مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد طرح آبرسانی به ۱۴۴ مرکز جمعیتی روستایی با جمعیتی بالغ بر صد هزار نفر در این استان و همچنین طرح مطالعاتی جامع تامین آب مراکز شهری و روستایی و اجرای طرح های تامین و انتقال منابع آب در راستای رفع تنش آبی مراکز شهری این استان هر چه سریعتر تکمیل و نهایی شود.
همچنین در این جلسه در خصوص تکمیل طرح آبرسانی میان مدت غدیر با هدف افزایش ظرفیت تامین و ارتقای کیفیت آب شهرها و روستاهای استان خوزستان، تکمیل طرح های آبرسانی به مراکز روستایی با هدف تامین آب شرب، بهداشت و دام بالغ بر هزار روستا و تکمیل شبکه جمع آوری انتقال و تصفیه فاضلاب شهر اهواز با اولویت نقاط بحرانی بحث و بررسی و تصمیم گیری شد.
در ادامه نیز تاکید شد با توجه به فصل گرما و ضرورت تکمیل طرح های آبرسانی در استان خوزستان، منابع مالی این طرح ها هر چه سریعتر تامین شود./ایسنا

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه