چهارشنبه 12 مهر 1402, Wednesday 4 October 2023, مصادف با 19 ربیع‌الاول 1445
از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...
کد خبر: 24543
منتشر شده در شنبه, 18 شهریور 1402 10:54
تعداد دیدگاه: 0
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا و پس فردا دما در شمال غرب استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز شنبه و روزهای آتی پرداخت و گفت: امروز در استان اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، نقاطی از گیلان و مازندران و ارتفاعات شرقی تهران و فردا و پس فردا علاوه بر این مناطق در برخی نقاط استان‌های گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان، البرز، تهران و قزوین بارش باران و در برخی مناطق رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده که در نقاط مستعد گردوخاک رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه در شمال استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و نقاطی از گیلان و چهارشنبه در برخی نقاط از شمال غرب استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی این شرایط جوی رخ خواهد داد.

به گفته نقشینه،‌ شدت بارندگی‌ها امروز در شمال اردبیل و ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بیشتر است و فردا در گیلان، مازندران، اردبیل و شمال شرقی آذربایجان شرقی بارش‌ها شدید می‌شود.

وی گفت: فردا و پس فردا دما در شمال غرب استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای خواهد داشت و در جنوب غرب کشور و استان‌های قزوین، البرز و تهران وزش باد شدید رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: دوشنبه تا چهارشنبه برای شمال شرق و شرق در برخی ساعات وزش باد شدید می‌شود و در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک می‌شود.

نقشینه افزود: یکشنبه خلیج فارس و یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود.

کارشناس هواشناسی برای امشب تهران هم افزایش باد پیش‌بینی کرد و گفت: گاهی شدت آن افزایش یافته و موجب گردوخاک به ویژه در مناطق جنوبی می‌شود.

وی بیشینه دمای پایتخت را برای امروز، ۳۵ درجه، فردا ۳۴ و دوشنبه ۳۲ درجه اعلام کرد و گفت: کمینه دما هم امروز صبح در مهرآباد ۲۴ درجه گزارش شده است./انتهای پیام

نوشتن دیدگاه