به پایگاه خبری تحلیلی همراز به نقل از ایسنا محمد رضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان ایران اظهار کرد: شرایطی که پیش آمده باعث شرمندگی و تاسف فدراسیون جهانی تکواندو است و حتی سایر کشورها هم اذعان داشتتد این چند امتیازی که در زمان دوم به بعد به حریف کره‌ای بخشی دادند، امتیازهایی نبود که با سنسور عمل کند بلکه داورها امتیاز دادند. این یک خوش‌خدمتی برای فدراسیون کره جنوبی و کنفدراسیون آسیا بود که یک امتیازهایی را به ما ندادند و یک امتیازهایی را هم بی جهت به حریف اعطا کردند.

وی افزود: این چیزی از ارزش‌های قهرمان ما کم نمی‌کند. حریف قبلی او یک یکی از بهترین‌های جهان بود و شکست خورد. بخشی نشان داد شایستگی زیادی دارد و فوق العاده کار کرد.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: همیشه گفته‌ام در رشته‌هایی که بعضا نظر داور تعیین کننده است، خیلی نمی‌شود کاری کرد بلکه باید قدرتمندانه‌تر ظاهر شد زیرا معمولا در شرایط برابر به نفع هر جهتی می‌خواهند رای می‌دهند اما دیدید در برخی رشته‌ها نظیر کشتی جوانان ما آن قدر مقتدر کار کردند که دیگر داور نمی‌توانست کاری کند.

داورزنی درباره حواشی تیراندازی با کمان و گاف مسئولان پیرامون دیر رسیدن زهرا نعمتی به محل مسابقه خاطرنشان کرد: چرا از خودشان نمی‌پرسید؟

او در پاسخ به تاکید خبرنگاران درباره اعمال فشار بر زهرا نعمتی برای پذیرش این اشتباه گفت: خیر اینطور نیست. مربی مستقیم که با او کار کرده، پذیرفته که در این خصوص مرتکب اشتباه شده است. این آخرین خبری است که من گرفتم. باید به این نکته توجه کنیم که مسابقات تیروکمان برای ایران هنوز ادامه دارد. فردا یک مسابقه مهم دارند که می‌تواند انتخابی المپیک باشد. درخواست من از دوستان این است که شرایط را به گونه‌ای پیش ببرند که تا پایان مسابقات این رشته آرامش بر تیم و ورشکاران حاکم باشد. این به گونه‌ای باشد که این مشکل کار را به هم نریزد. این مشکل قابل بررسی است و باید در مورد آن تصمیم گرفت اما الان باید آرامش تیم حفظ شود. طبیعی است که با خاطیان برخورد خواهد شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: این طور نیست که الزاما نعمتی مدال می‌گرفت و ما حتما از این حیث موضوع را دنبال نمی‌کنیم. بلکه معتقدم نفس این کار اشکال دارد. همه ورزشکاران سایر کشورها در جای خود و زمان مناسب بوده‌اند. خود زهرا نعمتی هم در محل مسابقات بوده اما گویا مربی به او گفته مدتی زمان تا شروع مسابقه دارد. همین می‌شود که نعمتی می‌رود تا چیزی بخورد و احیانا آبی به دست و رویش بزند که متوجه می‌شوند زمان مسابقه است. باید مربی پاسخگو باشد. با شعبانی‌بهار هم حرف زدم و گفت که سرمربی مسئولیت را پذیرفته است. البته پذیرش مسئولیت مشکلی را برطرف نمی‌کند اما بالاخره باید این را به یاد داشته باشیم که فعلا نباید با پرداختن به این مسائل روحیه تیم را تضعیف کنیم.

داورزنی در مورد مدال‌های ایران تا روز پنجم گفت: ما از شرایط مدال آوری ورزشکاران راضی هستیم. هنوز راه زیادی تا پایان مسابقات داریم و ورزشکاران باید سخت تلاش کنند تا موفق شوند. رشته‌های مدال آوری مثل وزنه برداری، کاراته و رشته‌های مهمی چون دوومیدانی پیش رو است. همچنین امید به مدال رشته‌های گروهی داریم اگر چه رشته‌های گروهی یک مدال دارند اما ارزش کارشان بسیار بالاست.