به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در برنامه شبی با قهرمانان که شب گذشته به منظور تجلیل از افتخارآفرینان ورزش نصف جهان برگزار شد، اظهار داشت: امشب شبی است که به مناسبت تجلیل و پاس‌داشت از قهرمانان استان اصفهان به همت اداره کل ورزش و جوانان و دیگر دستگاه‌ها، این مراسم برگزار گردید تا از کار فوق العاده ورزشکاران اصفهانی تجلیل به عمل آید.
وی با بیان اینکه باور داریم ورزش و امر رقابت ورزشی صرفا یک نگاه سنتی نیست، افزود: امروزه ورزش و رقابت‌های ورزشی حوزه‌های فرهنگ، سیاست، امنیت، اجتماعی و ... را تحت تاثیر قرار داده و دایره ورزش به ویژه ورزش قهرمانی بسیار گسترده در حوزه‌های مذکور تفسیر می شود.
سیدرضا مرتضوی گفت: جامعه‌ای که قهرمانان ورزشی بیشتری دارد و ورزشکاران آن بر سکوهای مختلف بین المللی تکیه می‌زنند؛ حوزه اقتدار خود را در عرضه جهانی و بین‌الملل افزایش و ارتقاء می‌دهد و امروز کسی به این امر تردید ندارد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه سیاست‎گذاری در حوزه ورزش قهرمانی باید با رویکردهای جدیدی انجام شود، تصریح کرد: این نگاه متفاوت و متعالی به توسعه ورزش همگانی کمک خواهد کرد که خوشبختانه این رویکرد در سال‌های اخیر در ورزش کشور و استان اصفهان اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: اصفهان می‌تواند به عنوان یک استان پیشران در حوزه‌های مختلف ورزشی نگاه‌های جدیدی را به سمت ورزش هدایت و جذب کند که با وجود ورزشکاران شایسته اصفهان این کار در استان انجام شده است.
مرتضوی در پایان گفت: امیدوارم در بحث استعدادیابی با برنامه‌ریزی مطلوب به جایگاهی برسیم که در رشته‌های مختلف ورزشی در جهان صاحب عنوان باشیم./انتهای پیام