به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، گروه مطالعات فنی فیفا (TSG) در نشستی خبری، گزارش های فنی خود را از مرحله گروهی رقابت های جام جهانی قطر 2022 ارائه و تجزیه و تحلیل کردند. 

بر این اساس و در قسمت بیشترین دوندگی، تیم ملی ایران با پوشش ۱۲۰ کیلومتری بر زمین بازی، بعد از آمریکا با ۱۲۳ کیلومتر و استرالیا با ۱۲۰ کیلومتر در رتبه سوم مرحله گروهی قرار دارد.

تیم ملی در این رنکینگ بالاتر از تیم‌هایی همچون آلمان، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، کرواسی، اروگوئه، انگلیس، هلند و برزیل قرار دارد. بدترین تیم این رده‌بندی هم آرژانتین با 105 کیلومتر پوشش زمین بازی است.

از سوی دیگر، تیم ملی ایران از نظر تلاش برای زدن گل در این رقابت‌ها صاحب رتبه یازدهم شده است. تیم ملی با ۳۵ تلاش برای گلزنی بالاتر از تیم‌هایی همچون بلژیک، اروگوئه، کرواسی و هلند قرار گرفت. آلمان هم با 67 تلاش برای گلزنی بهترین تیم این رده‌بندی است، 

ضمن اینکه تیم ملی از نظر استفاده از بازیکنان خود در رده پنجم مشترک با تیم‌های تونس، مکزیک و آرژانتین قرار دارد.کادر فنی تیم ملی از بین 25 بازیکنی که برای جام جهانیی انتخاب کرده بود، به 21 بازیکن بازی داد./انتهای پیام