به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، حجت‌‌الاسلامو المسلمین  مهروی‌پور در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اصفهان، اظهار داشت: شهید سلیمانی معتقد بود که ایران حرم است و تلاش دشمن ضربه زدن به این حرم است.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی ما شناخت دشمن، شناخت ابزار تهاجم و برنامه‌های آن‌ها است، زیرا دشمن با تمام امکانات و هجمه ویژه و جنگ ترکیبی به مقابله با جمهوری اسلامی پرداخته است.

مهروی‌پور با بیان اینکه این جنگ ترکیبی دارای ابعاد نظامی، امنیتی، اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای است، تاکید کرد: گام مقابله با دشمن آن است که بدانیم دشمن وجود دارد و بعد ابزار دشمن را بشناسیم که امروز یکی از ابزارهای دشمن شایعات و دروغ و تهمت است.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان بیان داشت: دشمن برخی از اقشار و گروه‌ها را از جمله جوانان و نوجوانان را به صورت ویژه هدف قرار داده است و لذا تلاش می‌کند با تحریف حقایق، خدمت را خیانت و خیانت را خدمت جلوه دهد.

وی افزود: راهکار اصلی مقابله با این هدف دشمن جهاد تبیین است و در این میدان یکی از لوازم عمل، وقت شناسی است زیرا اگر به موقع عمل نکنیم به وظیفه خود عمل نکرده‌ایم تاریخ گواه اقدامات افرادی است مانند توابین که به موقع عمل نکردند و اقدامات بعدی آن‌ها نتیجه نداشت.

مهروی‌پور تاکید کرد: راهبرد ما در جهاد تبیین امید ‌افزایی و امیدآفرینی است زیرا دشمن تلاش می‌کند ضعف‌ها را برجسته‌سازی کند و جامعه را مایوس کند و بر همین اساس رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای بر مسأله امید آفرینی دارند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود ارائه خدمت ویژه به مردم را مهمترین رویکرد شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد و ادامه داد: آغاز و تسریع در تکمیل خط دوم مترو، پرداختن به حلقه حفاظتی چهارم و توجه به این مسأله به منظور کاهش بار ترافیکی شهر از جمله در مناطق ۴ و ۱۵ از جمله برنامه‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان در این زمینه است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در راستای نوسازی ناوگان شهری نزدیک ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شد و اقدامات دیگری در دستور کار است.

مهروی‌پور ادامه داد: در مباحث فرهنگی تاکید شورای اسلامی شهر اصفهان بر حفظ هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی بوده و هست و این مسأله نیاز به تقویت دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر به عنوان قانون‌گذار شهری بر عملکرد شهرداری نظارت دارد، افزود: هرجا که لازم باشد تذکر داده‌ایم ‌و به دنبال افزایش بهره‌وری به ویژه زمینه‌های فرهنگی هستیم و این امر جز با واگذار کردن امور فرهنگی و ورزشی به مردم محقق نمی‌شود به گونه‌ای که مدیریت شهری تنها ناظر و حمایت کننده باشد.

وی با اشاره به تصویب بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری اصفهان برای سال جاری تصریح کرد: این بودجه از ۲ درصد به ۱۲/۵ درصد رشد داشته است و در این بودجه علاوه بر کمیت برنامه‌ها کیفیت را هم مدنظر قرار داده است.

مهروی‌پور به ویژه برنامه‌های ماه رمضان مجموعه مدیریت شهری اصفهان اشاره کرد و گفت: این روزها به مناسبت ماه رمضان جشن‌های و برنامه‌هایی از جمله جزء خوانی قرآن، محافل پاسخ به شبهات در محور چهارباغ و جشن بزرگ روزه اولی‌ها در میدان امام خمینی (ره) تدارک دیده شده است./انتهای پیام