به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، دکتر احمد جوانمرد در ششمین جلسه کارگروه کشوری برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی که با حضور معاونین آموزشی دانشگاه های مسئول کلان مناطق، روسا و دبیران کارگروه‌های کشوری و دبیران کمیته های کلان مناطق و کارگروه‌های دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با اشاره به کاهش روزانه منابع افزود: بهره وری بسیار مهم است و باید تلاش شود پروژه های موجود با سرعت به بهره برداری برسند.

دکتر جوانمرد در ادامه افزود: استقرار نظام بهره وری در حوزه سلامت یکی از کارهای ضروری است که باید به آن توجه شود.

وی با برشمردن اهداف بهره وری اعم از افزایش کیفیت خدمات، مدیریت هزینه و افزایش کارایی و ارتقا رضایتمندی خدمت گیرندگان گفت: در نهایت این موارد می‌تواند بهبود شاخص ها را در پی داشته باشد.

رییس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سطوح بهره وری در آموزش عالی کشور در پنج سطح است که اصلی ترین سطح آن سطح فردی است و اگر افراد نگاه بهره ورانه داشته باشند بسیار موثر خواهد بود و هم اکنون در فاز استقرار بهره‌وری هستیم و باید تلاش کنیم از ورودی های مان، حداکثر خروجی حاصل شود تا به جایگاه مطلوب در دنیا دست یابیم.

گفتنی است در این جلسه کارگروه های کشوری برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی و کلان مناطق ۳ ،۸ و ۱۰ آمایشی گزارش عملکرد خود را ارائه دادند./انتهای پیام