به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، محمدباقر قالیباف صبح امروز (پنجشنبه 6 بهمن ماه) در جلسه ای با مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و دهه مبارک فجر گفت: درباره مباحث مربوط به روستاها ما نیازمند یک طراحی جامع تری هستیم، البته بنده زمانی موضوعات مربوط به آمایش را دنبال می کردم و چندسالی است که پیگیر محرومیت زدایی و توانمندسازی هستم.

وی تاکید کرد: بهرحال با وجود انتقال برق، گاز و آب اما نتوانسته ایم به روستاها آنطور که باید و شاید رسیدگی کنیم، البته بخش هایی از این مشکلات ممکن است نتیجه اشکالات ساختاری، بخش هایی نتیجه تعدد مدیریتی و یا تعدد در سیاستگذاری باشد.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه روی این موضوعات باید در برنامه هفتم کار شود، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر این مسئله تاکید داشتند که برنامه هفتم برنامه‌ای، مسئله محور باشد و با همراهی دولت، این ظرفیت در مجلس و مرکز پژوهش ها هم هست که ما در برنامه هفتم روستاها را به معنی عام خودش یکی از مسائل کشور تلقی کنیم.

قالیباف بیان کرد: از این جهت می توان پیش از ورود به بحث برنامه هفتم توسعه، وقتی را تعیین کرد تا از تجربیات دوستان در این حوزه استفاده شود و واقعا یک سیاست مشخصی در برنامه هفتم برای این مسئله مدنظر قرار گیرد./انتهای پیام