به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، محمدباقر قالیباف، در نشستی با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به پیگیری نمایندگان درباره واریز نشدن سهم 10 درصدی وزارت بهداشت از سرفصل هدفمندی یارانه‌ها و نیز سهم یک درصد این حوزه از درامد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده گفت: سهم یک درصدی وزارت بهداشت ازمالیات بر ارزش افزوده باید 15 ام هر ماه به صورت مستقیم برای این وزارتخانه واریز شود و این مسئله هیچ جای تأخیر یا بحث دیگری ندارد.

وی تأکید کرد: همانطور که هفته گذشته در صحن مجلس نیز تأکید کردم این مبلغ باید به صورت منظم در نیمه هر ماه واریز شود و اگر چنین نشود این مسئله را به صورت ویژه و صریح پیگیری خواهم کرد.

رئیس مجلس همچنین با انتقاد از اینکه 12 میلیون مترمربع در حوزه سلامت ساختمان‌های مربوط به پروژه‌های نیمه تکمیل و رها شده داریم، اظهار کرد: این شرایط در حالی است که با یک برنامه دقیق در دهه گذشته حداقل نیمی از پروژه های امکان رسیدن به بهره برداری و ارائه خدمات به مردم را داشت اما متأسفانه این مسئله مورد توجه قرار نگرفت.

قالیباف در همین زمینه با بیان این که متأسفانه به نظر می‌رسد به دلایل مختلف، قدرت حل مسئله را در عرصه‌های گوناگون از دست داده‌ایم، تصریح کرد: اگر چه مشکلات را تشخیص می‌دهیم و امکان حل و فصل آن را داریم اما قدرت حل مسئله نداریم و این مشکلی جدی است که نتیجه نحوه حکمرانی ما در کشور است و این شیوه باید تغییر کند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این آسیب شناسی از شیوه حکمرانی کشور به زمان تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و با اشاره به تأثیر این برنامه در مدیریت مشکلات مختلف کشور گفت: در تدوین برنامه هفتم باید مراقبت کنیم که مثل گذشته آرزوها به قانون تبدیل نشود، بلکه با تمرکز بر مشکلات اساسی کشور به نحوی برنامه‌نویسی کنیم که این برنامه بتواند کشور را از شرایط کنونی خارج کند.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب برای مسئله محور بودن برنامه هفتم گفت: اگر در برنامه هفتم به 3 تا 4 مسئله اصلی کشور توجه کنیم، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که این موارد در برنامه حل و فصل خواهد شد که به رفع بسیاری از مشکلات منجر می‌شود./خانه ملت

انتهای پیام