به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، حجت الاسلام والمسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان با اشاره به جملاتی از حضرت امیرالمومنین(ع) در تجلیل از مقام شهدای جنگ صفین بيان داشت: امير المومنين علي (ع) در شان شهداي جنگ صفين فرمودند: «بندگان نيك خدا به سرعت عزم بر كوچ گرفتند و متاع اندك دنياى فانى را با سرمايه فراوان آخرتِ ماندگار، مبادله نمودند. به خدا سوگند! آنها به لقاى پروردگار نايل شدند و خدا پاداش شان را به طور كامل عطا فرمود»

وي افزود: وظيفه همه ماست که به یاد شهیدان باشیم و به راهشان اقتدا کنیم و اگر منحرف شویم مشمول لطف و عنایت پروردگار نخواهیم شد و در قيامت بدون شك بايد پاسخگوي شهدا باشيم.

ایشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و یاران ایشان تأکید کرد: همچنان برخی اندیشه ها و ابعاد شخصیت این شهید بزرگوار ناشناخته است؛ اندیشه هایی که می تواند نجات بخش کشور در عبور از مسیرهای پر پیچ و خم سياسي، اقتصادي و اجتماعي باشد.

رییس کل دادگستری استان با اشاره به سخناني از شهید بهشتی ادامه داد: با توجه به كلام شهيد والامقام آيت الله بهشتي كه فرمود: «ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند» اگر می‌خواهیم جاودانگی، ماندگاری، عظمت و عزت پیدا کنیم باید در مسیری حرکت کنیم که به عاشورا، غدیر و نهضت ها و جنبش ها و خیزش های بزرگ اسلامی در طول تاریخ ختم مي شود و در این مسیر ثابت قدم باشیم چرا که مؤمنان واقعی آنهايي هستند که ایمان آوردند و لحظه‌ای در ایمانشان تردید نکردند.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری ادامه داد: در جنگ تحمیلی نیز آن چیزی که رزمندگان ما را مدد کرد و در لحظات سخت به داد ما رسید، نه ابزار مادی بلکه سوز و آه و معنویت و دعا و صفا و یکرنگی و ایمان بود و ثمره آن خدایی شدن از دل معبرها بود و امروز هم خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران چراغ راه ملت و پرچمداران و علمداران قافله و كاروان پيروان راستين راه نوراني شهدا هستند.

عالی ترین مقام قوه قضاییه در استان در ادامه به مشکلات عمومی کشور نیز اشاره داشت و گفت: البته به طور عمومی مشکلات و کمبودهایی در کشور وجود دارد و سختی ها و گرفتاری ها همیشه بوده و خواهد بود، ولی متأسفانه افرادی بوده و هستند که هیچ توجهی به دستاوردها نداشته و انواع و اقسام کارشکنی ها و حرمت شکنی ها را نیز انجام می‌دهند، اما صاحبان اصلی انقلاب خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران هستند که امروز هم از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه غصه می‌خورند و اگر مطالبه یا انتقادی می کنند، حق دارند و انسان وقتی در مقابل عظمت و پايداري این خانواده شهدا قرار می گیرد از وجود چنين استوره هايي به خود مي بالد و افتخار مي كند.

گفتنی است در ادامه این نشست به سؤالات و درخواست های حقوقی حاضران نیز پاسخ داده شد و دستوراتي در جهت رفع برخي از اين مسائل صادر شد./ دادگستری کل استان اصفهان

انتهای پیام