به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسداله جعفری رییس کل دادگستری استان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهید آیت الله دکتر بهشتی قوه قضاییه را به عنوان یکی از ارکان و ستون های استوار نظام دانست و بیان داشت: با اهمیتی که اسلام به مسأله قضا و قضاوت داده، دستگاه قضایی که متولی اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم و دفاع از حقوق عمومی است، حجم سنگین و مضاعفی از کار و مسئولیت را بر دوش می کشد.

وی افزود: بدون شک مردان و زنان مجاهد و مجاهده ای با روحیه خستگی ناپذیر در میدان عمل در این عرصه حضور دارند که این بار امانت را به سرمنزل مقصود می‌رسانند.

ایشان یادآور شد: در شرایط کنونی جامعه و وجود کمبودها و کاستی ها در کنار مسؤولیت سنگین، نمونه آشکار کار جهادی همراه با دلسوزی و بی‌طرفی را در کارکنان دستگاه قضایی می‌توان مشاهده کرد و دادگستری‌ها میدان کار جهادی به معنای واقعی کلمه است.

رییس دستگاه قضایی استان از دیگر محورهای توفیق در انجام وظایف را وجود تدبیر در مدیریت دانست و خاطرنشان کرد: وجود تدبیر و مدیریت دقیق در کنار روحیه و تفکر جهادی و انقلابی شرط حرکت در مسیر تحول و تعالی است و اگر این اصل حاکم نباشد به اتلاف سرمایه انسانی و دیگر منابع منجر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در پایان با ارائه گزارشی از گوشه ای از اقدامات و عملکرد دادگستری استان در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و پانصد هزار فقره پرونده به دادگستری کل استان وارد شده که از این تعداد بیش از یک میلیون و چهارصد هزار فقره با کار جهادی همکارانم در سراسر استان مختومه شده است و این نشانگر آن است که کمبودها مانع از انجام تلاش جهادی در انجام وظایف نگردیده است./روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان

انتهای پیام