به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، محمد مهدی اکبری رئیس اداره راهداری شهرستان چادگان اظهار داشت: بارش برف در شهر چادگان ۱۵ سانتی‌متر، در بخش مرکزی ۳۰ سانتی‌متر و در بخش چناررود به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد که با ۸ اکیپ برف‌روب کلیه محورهای اصلی و فرعی شهرستان برف‌روبی شد.

وی افزود: به علت کولاک در مسیر پرمه‌ها احتمال بسته شدن راه‌های باز شده وجود دارد که اکیپ‌های راهداری در محل حضور داشته و بازگشایی در حال انجام است ولی باد وکولاک برای راهداران مشکلاتی را ایجاد کرده است.

رئیس اداره راهداری چادگان افزود: بیش از ۴۰۰ تن شن و نمک توسط ۶ دستگاه کامیون از شب گذشته تا امروز در محورهای اصلی نمک‌پاشی شده است.

وی گفت: جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان لغزنده هستند که انتظار می‌رود رانندگانی که قصد عزیمت به این شهرستان رادارند وسایل نقلیه خود را به وسایل زمستانی، زنجیر چرخ مجهز کنند.

تلاش برای بازگشایی محورهای روستایی در سمیرم

احسان قادری رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سمیرم اظهار داشت: در ۸۰۰ کیلومتر از جاده‌های این شهرستان ۱۲ گردنه برف‌گیر وجود دارد که این گردنه‌ها با استقرار ماشین‌آلات راهداری برف‌روبی می‌شود.

وی افزود: بارش برف در شهر ده سانتیمتر و در ارتفاعات به ۳۰ تا ۸۰ سانتیمتر می‌رسد که باعث خوشحالی مردم و خصوصاً کشاورزان در شهرستان سمیرم شده است.

قادری تصریح کرد: محور پادنا به سی‌سخت در گردنه بیژن مسدود است که با تمام اکیپ و پنج راهدارخانه‌ در سطح شهرستان در حال بازگشایی محورهای روستایی هستیم.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سمیرم بیان کرد: راهداران به‌صورت شبانه‌روزی در جاده حضور دارند ولی رانندگانی که قصد تردد در جاده‌های سمیرم را دارند باید حتماً زنجیر چرخ به همراه داشته باشند./ فارس

انتهای پیام