به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار رییس جدید دانشگاه پیام نور استان اصفهان با بیان اینکه انسان همواره به دنبال تشبه به برتر از خود است افزود: با توجه به اینکه تشبه به معلم همیشه در دانش آموزان وجود داشته است باید استاد و معلمانی در مراکز آموزشی بکارگیری شوند که بتوانند از لحاظ درسی، فکری و فرهنگی دانش‌آموزان و دانشجویان را به‌خوبی پرورش دهند.
وی با تاکید بر اینکه انتخاب استاد خوب خیلی مهم است گفت: باید سعی شود تا در دانشگاه‌ها هر فردی، بخاطر مسائل مالی پذیرش نشود زیرا یک معلم و استاد نقشی بالاتر از قاضی در حیطه عدالت آموزشی دارد.
امام جمعه اصفهان افزود: یک استاد و معلم تاثیر بسیاری در روحیه محصلان و دانشجویان دارد و تاثیر او از مدیر و دیگر دست اندرکاران در محیط آموزشی بالاتر و بیشتر است.
وی همچنین با اشاره به تاثیر و اهمیت سخنان معلم و استاد نسبت به دیگر افراد جامعه از جمله خانواده بر دانش‌آموز و دانشجو گفت: این تشبه بخشی، گاهی منجر به برتر شدن افراد می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، دانشگاه پیام نور را دانشگاهی آرام و بدون حاشیه دانست و گفت: بیشتر دانشجویان پیام نور هم اهل مطالعه هستند و با آزادی کامل به لحاظ شرایط تحصیل و مجازی بودن درس می‌خوانند و در کنار آن به کار و فعالیت نیز می‌پردازند.
آیت‌الله طباطبایی‌‎نژاد تاکید کرد: باید افرادی که در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند از بین دانش‌آموزان با استعداد انتخاب شوند و لازمه این مهم برگزاری کنکور است و برداشتن این آزمون علمی و امکان ورود برای همه در دانشگاه‌ها کار اشتباهی است.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان اصفهان نیز گفت: اکنون در 40 مرکز واحد پیام نور استان، حدود 35 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.
رضا مختاری افزود: بیشتر رشته‌های دانشگاه پیام نور استان مربوط به علوم انسانی و علوم پایه است و حدود 300 عضو هیات علمی به تدریس در این مراکز می‌پردازند.
وی با اشاره به اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت: در این راستا هفت تا هشت مرکز پیام نور در استان در راستای اجرای این طرح ساماندهی و برخی از آنها بدلیل نداشتن دانشجو حذف می‌شوند.
وی، هدف دانشگاه پیام نور را گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم عنوان کرد و گفت: پیام نور توانسته مشکلات و محدودیت تحصیل به لحاظ بُعد مسافت و دوری از خانواده، مشکل خوابگاه‌‎ها و آسیبهای آن و همچنین مسائل مالی به لحاظ میزان شهریه را تعدیل ببخشد./ پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه اصفهان

انتهای پیام