به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در حاشیه نشست مجمع رهروان امر به معروف و نیروی انتظامی که در معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که مسافران یک کشتی اجازه نمی‌دهند فردی دست به سوراخ کردن آن بزند چون می‌دانند که اگر کشتی را سوراخ کند همه آن‌ها غرق می‌شوند، ما هم که امروز در جامعه اسلامی ایران کنار هم زندگی می‌کنیم نباید اجازه دهیم که عده‌ای با هنجارشکنی جامعه را به انحراف بکشانند.

وی افزود: در همین زمینه مجمع رهروان امر به معروف استان اصفهان، هسته‌های آمران به معروف از نیروهای مردمی را در راستای تذکر لسانی به بدپوشش‌ها و نیز حوزه‌های مختلف دیگر و حتی در فضای مجازی سازماندهی کردند تا اینکه جامعه سالم و با اخلاقی داشته باشیم که جای تقدیر دارد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: همه در جامعه اسلامی مکلف هستند که به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و نباید کسی به خودش اجازه دهد که با رفتارش به ارزش‌ها، باورها و اعتقادات مردم توهین کند.

حجت السلام جعفری تصریح کرد: دستگاه قضائی خودش را مکلف می‌داند تا براساس ماده 11 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از این افراد حمایت کند.

وی همچنین از تشکیل شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده کسانی که آمران به معروف را مورد توهین، تعرض و ضرب و شتم قرار دهند خبر داد و گفت: با هرگونه پرخاشگری، تعرض و تعدی به آمران به معروف و ناهیان از منکر برابر قانون برخورد می‌کنیم و توصیه من این است که همه مردم به صحنه بیایند و برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و احکام اسلام تلاش کنند و مطمئن باشند که نیروی انتظامی و دستگاه قضائی هم قاطعانه از آنان حمایت خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت دستگیرشدگان حوادث 5 آذر شهر اصفهان گفت: متاسفانه عده‌ای فرصت طلب از مطالبه بحق کشاورزان سؤاستفاده کرده و در این بستر به موج‌سواری پرداختند و در زمین دشمن و معاندان نظام بازی کردند که حساب آن‌ها با کشاورزان جداست.

وی افزود: همین جا لازم می‌دانم از فرماندهی انتظامی استان اصفهان که با رأفت اسلامی و سعه صدر تلاش کرد تا از هرگونه درگیری و تنش پیشگیری شود و در نهایت هم با مدیریت هوشمندانه امنیت شهر را برقرار کرده و با اقتدار آشوبگران و اغتشاشگران را دستگیر کردند تقدیر و تشکر کنم.

حجت الاسلام جعفری اظهار داشت: برای رسیدگی به جرایم دستگیرشدگان شعبه ویژه‌ای در دادسرای مرکز استان تشکیل شده و بدون شک برابر با قانون و مقررات بدون هیچگونه افراط و تفریطی با آنان برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: افرادی که تحت قرار و وثیقه بودند از امروز با معرفی وکیل و وثیقه گذار طبق قانون آزاد می‌شوند، تعدادی هم که از محرکان اصلی بودند آنانی که بازداشت موقت داشتند حق اعتراض داشتند به اعتراض آن‌ها رسیدگی شده و آنهایی که دادگاه اعتراض آن‌ها را نپذیرفته فعلاً در قرار بازداشت موقت می‌مانند و همه مراحل پرونده دستگیرشدگان عیناً طبق قانون پیگیری خواهد شد./ تسنیم

انتهای  پیام