به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سیدرضا مرتضوی با اشاره به مشکلات حوزه زاینده‌رود اظهار داشت: در این دوماه که به‌عنوان استاندار اصفهان انتخاب شده‌ام بیش از دو‌سوم وقت خود را صرف رسیدگی به مشکلی کرده‌ام که قریب به دو دهه از بروز و توسعه آن می‌گذرد و بالغ بر ده‌ها جلسه با کشاورزان و مسئولان ملی و استانی داشته‌ام.

وی افزود: پس از رایزنی‌ها و دستور آیت الله رئیسی، وزیر نیرو پس از شش سال به اصفهان آمدند و به صورت میدانی از شرق تا غرب استان اصفهان بازدید کردند و با کشاورزان به گفت‌وگو نشستند.

استاندار گفت: رئیس‌جمهور دستور تشکیل ستاد احیاء زاینده‌رود را ابلاغ کردند و یک جلسه از آن به ریاست مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با حضور وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، صمت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست و استانداران استان‌های اصفهان، شهرکرد، یزد و خوزستان و… برگزار شده که این روند تا حصول نتایج نهایی ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: با مدیریت متمرکز و اهتمام همه دست‌اندرکاران، در حال مدیریت کاهش مشکلات انباشته شده هستیم که با تعامل با مردم شریف استان به‌ویژه کشاورزان و مسئولان ذی ربط این دشواری‌ها رفع خواهد شد.

مرتضوی گفت: در آینده بسیار نزدیک طرح تکمیلی تصفیه پساب در تصفیه‌خانه‌های شمال و جنوب اجرایی می‌شود./ تسنیم

انتهای پیام