به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سید عزت الله ضرغامی شامگاه پنجشنبه در نشست صمیمی با فعالان گردشگری استان مرکزی با اشاره به تصویب قانون مرتبط با قیمت برق، گفت: متاسفانه مراکز اقامتی و هتل‌ها از قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق مستثنی نشدند. البته تفاهم شده است که برای هتل ها و مراکز اقامتی میزان مصرف استاندارد محاسبه شود و اگر وزارت نیرو بپذیرد و این اماکن براساس میزان استاندارد مصرف برق داشتند، به قیمت قبل هزینه برق را محاسبه کند.

ضرغامی با اشاره به اینکه اعتبار گردشگری در کشور ۵۰ میلیارد تومان است و مسلما این رقم کفایت نمی‌کند و کشور اعتباری برای توسعه زیرساخت‌ها ندارد، گفت: به جهت تامین اعتبارات مورد نیاز به سراغ مجوزها و تسهیلات می‌رویم که وزارتخانه بهترین عملکرد را داشته و امروز وزارتخانه برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ سقف ندارد. در استان نیز سرمایه‌گذاری که بخواهد صورت گیرد امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.

وی بیان کرد: در حوزه گردشگری هماهنگی دستگاه‌های مختلف نیاز است که البته همکاری‌ها را شاهد هستیم و درصدد تقویت آن هستیم. در بحث مالیات ارزش افزوده هتلداران نیز در تلاش و مذاکره هستیم.معاونت گردشگری با سازمان امور مالیاتی جلسه داشت و تفاهم شد که مالیات در حوزه گردشگری یکسان‌سازی شود و در حدی که لازم است، مالیات اخذ شود. همچنین در شورای اقتصاد کشور نیز به دلیل کرونا معافیت‌های مالیاتی به مدت دو سال تمدید شد و در حوزه مالیات پیگیر انجام کارهای مختلف هستیم.

وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد:دولت سیزدهم به صورت کامل در تلاش است، رییس جمهوری به مباحث حوزه گردشگری واقف است. کشور درگیر مشکلاتی است، برخی موارد همچون تامین نیازهای اولیه مردم در شرایط حساس و اولویت قرار دارد و امید است که به سرعت از این شرایط عبور کنیم و اگر گردشگری که امروز بیمار است از روی تخت بلند شود حال بسیاری را خوب می کند.
ضرغامی اظهار کرد: در جهت حل مسائل به سمت جلو حرکت می کنیم و امیدواریم توسعه گردشگری را به زودی شاهد باشیم./انتهای پیام