به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته ای که گذشت تمامی پیک های شبانه و روزانه مصرف برق کشور در تمامی روزهای هفته (شنبه تا پنج شنبه) بیش از 53 هزار مگاوات بود و این مسئله نشان می دهد هفته ای تماما پرمصرف را پشت سرگذاشتیم.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در روز شنبه هفتم تیرماه، پیک شبانه برق از پیک روزانه سبقت گرفت و با ثبت مصرف لحظه ای 54 هزار و 275 مگاوات در ساعت 21 و 43 دقیقه پیک مصرف روز آغازین هفته رقم خورد.

در روز یکشنبه، بار دیگر و به رسم روزهای گرم سال، پیک روزانه از پیک شبانه سبقت گرفت و پیک لحظه ای مصرف برق در ساعت 12 و 50 دقیقه به میزان 53 هزار و 934 مگاوات به ثبت رسید.

در روز دوشنبه شاهد پیشی گرفتن دوباره پیک شبانه از پیک روزانه بودیم و بیشترین میزان مصرف لحظه ای برق در این روز در ساعت 21 و 29 دقیقه و به میزان 53 هزار و 489 مگاوات ثبت شد.

پیک مصرف برق در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری نیز در ساعات میانی روز رقم خورد و در محدوده 53 هزار و 672 مگاوات تا 54 هزار و 376 مگاوات بود.

بیشترین میزان مصرف برق در هفته ای که گذشت به روز چهارشنبه یازدهم تیرماه با میزان 54 هزار و 376 مگاوات بازمی گردد که اگرچه مصرفی بالا محسوب می شود اما با رکورد مصرف برق در سال جاری که در روزهای پایانی خردادماه به ثبت رسید حدود 3 هزار مگاوات فاصله دارد.

انتهای پیام/