در وزن 75- کیلوگرم، علی‌اصغر آسیابری ابتدا نماینده روسیه با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت. در ادامه موفق شد رافائل آقایف آذربایجانی، دارنده پنج عنوان قهرمانی جهان را شکست دهد. آسیابری در ادامه حریفی از کرواسی را 6 بر صفر شکست داد. او در مبارزه چهارم خود حریف اردنی را 8 بر 2 مغلوب کرد و در نیمه نهایی موفق شد بر کاراته‌کایی از فرانسه با نتیجه 11 بر 3 پیروز شود و به دیدار فینال راه یابد.

براساس این گزارش، آسیابری روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف استانیسلاو هورنه از اوکراین می‌رود.

در همین وزن بهمن عسگری، ابتدا حریفی آلمانی را 3 بر صفر برد و سپس با همین نتیجه نماینده ترکیه را شکست داد. عسگری در سومین مبارزه مقابل نماینده ژاپن 5 بر 3 نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

همچنین در وزن 55- کیلوگرم، طراوت خاکسار در اولین دیدار 6 بر صفر از سد حریف ژاپنی گذشت، سپس مقابل نماینده آلمان پس از تساوی 2 - 2 در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو برنده تاتامی شد. او در سومین دیدار 7 بر 2 حریف ایتالیایی‌اش را مغلوب کرد. خاکسار در مبارزه چهارم نیز موفق شد 2 بر صفر بر حریف بلغارستانی‌اش غلبه کند و به نیمه نهایی راه یابد. خاکسار اما در نیمه نهایی 6 بر 3 مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. او روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف سارا یامادا از ژاپن می‌رود.

در همین وزن فاطمه چالاکی با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف سوئیسی نتیجه را واگذار کرد و از حضور در ادامه رقابت‌ها بازماند.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در دیدار نخست نماینده اتریش را 2 بر یک شکست داد و در ادامه 6 بر یک مقابل حریف اردنی نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند. در همین وزن هامون درفشی‌پور با شکست یک بر صفر مقابل کاراته‌کای ژاپنی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 60- کیلوگرم نیز امیر مهدی‌زاده در اولین مبارزه مقابل سوهی تایاما از ژاپن پس از تساوی یک - یک با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند. در همین وزن مجید حسن‌نیا در دیدار نخست خود مقابل یرکینبک بایتوریف قزاقستانی 5 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

سارا بهمنیار هم در وزن 50- کیلوگرم، در اولین مبارزه آنا ماریا دامالیدئو از ایتالیا را پس از تساوی صفر - صفر با رأی داوران در هانتی برد‌ و در ادامه 3 بر یک از سد تاتیانا ریبالنچکو از روسیه گذشت. بهمنیار در سومین دیدار مقابل سراپ اوزچلیک ترکیه‌ای و دارنده چندین عنوان قهرمانی جهان و اروپا به تساوی صفر - صفر رسید تا حریف ترکیه‌ای برنده میدان شود. او در گروه شانس مجدد مقابل حریفی از اسپانیا قرار گرفت و 4 بر 3 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در کاتای انفرادی نیز فاطمه صادقی در گروه شش با کاتاروهایی از انگلیس، شیلی، ژاپن، مصر، اسکاتلند و ایتالیا همگروه بود که با کسب امتیاز 22.84 به عنوان نفر سوم به دور بعد رفت. در دور دوم صادقی امتیاز 24.26 را به دست آورد و نتوانست راهی دور بعدی شود و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/