به گزارش پایگاه خبری همراز به نقل از ورزش سه ؛ علیرضا جهانبخش ستاره گران قیمت تیم ملی ایران که اولین فصل حضور خود در لیگ برتر انگلستان را سپری می کند، بعد از اینکه اولین دیدار تیم ملی برابر یمن را از دست داد حالا در فاصله 72 ساعت تا شروع دیدار با ویتنام به فرم ایده آل رسیده و می تواند به ترکیب ایران اضافه شود.
اولین گام، جلب اعتماد کارلوس
علیرضا برای رسیدن به ترکیب تیم ملی در اولین گام به کسب اعتماد کی روش نیاز دارد؛ جهانبخش در بهترین فرم خود نیز هیچگاه نتوانست درخشش فوق العاده ای در ترکیب تیم ملی داشته باشد اما در هر صورت چشم پوشی از او کار بسیار سختی است.
ریسک دست زدن به ترکیب تیم برنده
سرمربی تیم ملی در این مسیر باید ترکیب تیم برنده را تغییر دهد؛ اتفاقی که می تواند انتقادات زیادی به همراه داشته باشد و باعث شود تا نظم مثال زدنی ترکیب اصلی تیم ملی در دیدار با یمن دستخوش تغییر شود.
البته کارلوس کی روش همواره نشان داده که خیلی به ترکیب ثابت اعتقاد ندارد اما دست زدن به مهره های آماده تیم ملی، ریسک بالایی می طلبد.
هیچ کس به علیرضا تعارف نمی کند
تمامی عناصر تهاجمی تیم ملی در دیدار با یمن فوق العاده بودند و درخشیدند. ترابی که به نظر نزدیک ترین گزینه برای خروج از ترکیب تیم ملی است، یکی از بهترین های ایران بود و در 6 ماه گذشته نشان داده که در فرم فوق العاده ای قرار دارد. وحید امیری، مهدی طارمی و سردار آزمون نیز شرایط بسیار خوبی دارند و هیچکس جایگاه خود را به جهانبخش تعارف نخواهد کرد.
علیرضا نا امید نمی شود
حتی اگر جهانبخش در دیدار با ویتنام مهره اصلی تیم ملی نباشد، احتمالا باز هم شانس زیادی برای رسیدن به ترکیب تیم ملی در مرحله حذفی خواهد داشت. علیرضا مهره ای با تجربه در ترکیب تیم ملی ایران است و حضور در فوتبال اروپا سطح متفاوتی برای او ایجاد کرده که قطعا در بازی های بزرگ نیمکت نشینی او را سخت می کند و این احتمال وجود دارد که کارلوس کی روش در دیدار ویتنام از او به عنوان یار تعویضی و در ادامه به عنوان چهره ای فیکس و تاثیر گذار استفاده کند.