به گزارش پایگاه خبری همراز به نقل از ورزش سه ؛ رقابت های جام ملت های آسیا در شرایطی از 15 دی ماه در کشور امارات آغاز می شود که چهره های بزرگی روی نیمکت های تیم های آسیایی وجود دارند.
21 مربی از کشورهای آرژانتین، پرتغال، ایتالیا، صربستان، انگلستان، جمهوری چک، استرالیا، بلژیک، آلمان، روسیه، اسلوونی، کره جنوبی، اسلواکی، اسپانیا، مونته نگرو، هلند، الجزیره، ژاپن، کره شمالی و ترکمنستان در این رقابت ها حضور دارند.
فقط چهار تیم در این رقابت ها هستند که با مربی های بومی در مسابقات شرکت خواهند کرد و ژاپن، استرالیا، ترکمنستان و کره شمالی این چهار کشور هستند.
مرحله نهایی رقابت های جام ملت های آسیا شاهد نام های بزرگی روی نیمکت ها خواهد بود؛ نظیر مارچلو لیپی که با ایتالیا قهرمان جام جهانی 2006 شده و تماشای او با تیم ملی چین جالب توجه خواهد بود، یا زاکرونی مربی سابق میلان که پس از کسب قهرمانی با ژاپن، حالا به دنبال قهرمانی به عنوان میزبان رقابت ها با امارات است.
روی نیمکت فیلیپین هم که برای اولین مرتبه به مرحله نهایی راه یافته، شاهد حضور اریکسون هستیم که تجربیات فراوانی از حضور در فوتبال ایتالیا و سرمربیگری در تیم ملی انگلستان دارد.
همچنین باید به هکتور کوپر روی نیمکت ازبکستان اشاره کرد و کارلوس کی روش که یکی از مربیان پرافتخار فوتبال دنیا در رساندن تیم ها به جام جهانی به شمار می رود.