به گزارش گایگاه خبری همراز ب هنقل از ورزش سه ، همه طرفداران تیم ملی در انتظار اعلام فهرست نهایی و 23 نفره ایران برای حضور در امارات 2019 بودند اما کارلوس کی روش در آخرین لحظه تصمیم گرفت براساس شرایطی که برخی ستاره های ایران با آن دست و پنجه نرم می کردند از انتشار این فهرست خودداری و آن را به روزهای آتی موکول کند.

 

بخش رسانه ای تیم ملی ایران با انتشار پیامی مدعی شد:« اسامی بازیکنانی که امروز اعلام می شود مربوط به لیست اولیه و آماده باش تیم ملی از بازیکنانی است که برای اردو در قطر که از 26 آذر ماه آغاز می شود، اعزام می شوند.در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات در خصوص بازیکنانی که مصدوم هستند و موضوعاتی دیگر از قبیل اخذ ویزا، شاید چند بازیکن بیشتر در روز دوشنبه و یا سه شنبه هفته آینده اعلام شوند. در تاریخ 22 دسامبر (1 دی ماه) لیست بازیکنان تیم ملی شاغل در خارج از کشور اعلام می شود. در نهایت هم لیست پایانی 23 بازیکنان تیم ملی برای حضور در امارات و مسابقات جام ملتهای آسیا در تاریخ (26 دسامبر) 5 دی ماه انتخاب و معرفی خواهد شد».

 

با توجه به این که طبق قوانین مسابقات تمام تیم ها می توانند تا 5 روز قبل از اولین بازی فهرست 23 نفره خود را مشخص کنند با این پیام به نظر می رسد کارلوس کی روش هم با بحران مصدومیتی که گریبانگیر بیشتر ستاره های لژیونر ایران شد تصمیم گرفت تا آخرین اردوی آماده سازی خود را با تعداد بازیکن بیشتری در قطر برگزار کند تا در صورتی که هر یک از مصدومان به تورنمنت نرسیدند، آلترناتیو مناسبی برای آنها داشته باشد.

 

از جمله مهم ترین مهره های مصدوم می توان به علیرضا جهانبخش اشاره کرد که در آخرین جلسه تمرینی برایتون دوباره از ناحیه همسترینگ آسیب دید تا علاوه بر از دست دادن جدال حساس امروز با چلسی، حضورش در جام ملت های آسیا نیز در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. با توجه به این که رسانه ها جزیره از احتمال پارگی همسترینگ جهانبخش نوشته اند ممکن است علیرضا برای یک تا دو ماه دیگر خانه نشین شود.

 

در کنار جهانبخش سایر لژیونرهای مطرح نیز حال و روز مساعدی ندارند چون کاوه رضایی در بروژ، علی قلی زاده در شارلروا، سعید عزت الهی در ردینگ و ... همچنان مصدوم هستند و هفته هاست در ترکیب تیم های خود به میدان نمی روند که غیبت آنها در بازی های این هفته باشگاهی اروپا عملا نگرانی ها پیرامون حضور در جام ملت ها را به اوج خود رساند.

 

با این تفاسیر به نظر می رسد کارلوس کی روش برای حضور در اردوی آماده سازی قطر و سه بازی دوستانه با لبنان، فلسطین و قطر فهرستی 26 تا 28 نفره از لیست 35 نفره انتظار تیم ملی دعوت خواهد کرد تا روز پنجم دی ماه یعنی 12 روز قبل از بازی با یمن در اولین بازی رسمی جام ملت های آسیا فهرست نهایی تیم ملی مشخص شود.