مهدی توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد برگزاری لیگ برتر کشتی در سال 99 که با اصرار و تلاش فراوان سازمان لیگ کشتی اتفاق افتاد، اظهار داشت: در شرایطی که کرونا منجر به تعطیلی کلیه مسابقات سال 2020 و تعویق یک ساله بازی های المپیک شد، برگزاری لیگ برتر کشتی به واقع ریسک بالایی داشت.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات به این شکل واقعا سخت بود، اگر مشکلی در پی لیگ برای کسی پیش آمد همه چیز زیر سوال می رفت. طبیعی هم بود که برگزاری لیگِ امسال در کنار موافقانش، منتقدان جدی هم داشته باشد.

قهرمان پیشین کشتی فرنگی که بعد از انتخاب علیرضا دبیر به ریاست فدراسیون، از سرپرستی کمیته لیگ استعفا کرد، خاطرنشان کرد: یک موضوع مهم در این میان وجود داشت و آن اینکه، در همین موقعیت کرونا، خیلی از کسب و کارها ادامه پیدا کرده اند و مردم به خاطر وضعیت اقتصادی موجود، باید به امورات زندگی شان بپردازند. تعداد زیادی از قهرمانان کشتی هم زندگی شان از طریق لیگ می گذرد و وقتی ما نمی توانیم آنها را بدون لیگ ساپورت مالی کنیم، چاره ای نبود که لیگ حتما برگزار شود. در شرایط فعلی با این مشکلات اقتصادی، کشور بودجه ای نداشت که بخواهد به ورزشکارانِ آسیب دیده از کرونا اختصاص دهد.

توکلی با تاکید بر اینکه مشکلی از برگزاری لیگ برای خانواده کشتی پیش نیامد، گفت: خوشبختانه با رعایت نکات بهداشتی و پروتکل های مربوط به کرونا، مشکل خاصی برای هیچ یک از کشتی گیران پیش نیامد و این قابل تقدیر است که اینقدر کنترل شده مساباقت به انجام رسید. جای تقدیر دارد که سازمان لیگ و فدراسیون کشتی این ریسک را به جان خرید و لیگ را برگزار کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/