اصفهان- سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره دیدار این تیم با السد قطر گفت: ما باید ارتباط خط میانی و هافبک السد را قطع کنیم زیرا اگر به آنها فرصت بدهیم خودمان اذیت می‌شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه‌نویی شامگاه دوشنبه در نشست خبری پیش از تقابل دو تیم سپاهان و السد در دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، درباره این بازی اظهار داشت: طبیعتاً همه انتظار یک بازی خوب و تاکتیکی را از ما دارند چرا که هر دو تیم سپاهان و السد فوتبال زیبایی را ارائه می‌دهند.

وی افزود: بازی در برابر آقای هرناندس برای ما باعث خوشحالی است. او یک مربی با اخلاق است و به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک سرمربی تیم ملی اسپانیا می‌شود. البته السد هم تیم خوبی است و نتایج خوبی را در سال‌های اخیر در لیگ قطر و آسیا گرفته است ولی در هر صورت ما هم سپاهان هستیم و شروع بسیار خوبی داشته‌ایم ولی با این وجود نتیجه دیدار سپاهان و العین به تاریخ پیوسته و ما باید به فکر بازی با السد باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان پیرامون تیم السد افزود: السد در خط هجومی عملکرد خوبی دارد و قطع کردن ارتباط خط میانی و هافبک این تیم یکی از اهداف ما است چراکه اگر آن‌ها فرصت به دست آورند، ما اذیت خواهیم شد. السد نقاط ضعفی دارد که در روزهای گذشته درباره آن‌ها گفت‌وگو کرده‌ایم و امیدوارم با آنالیزهایمان به اهدافمان برسیم.

السد میزبان خوبی برای سپاهان خواهد بود

وی در پاسخ به این پرسش که چرا سپاهان چند روز زودتر به قطر سفر کرده است بیان داشت: اولاً ما از ارتفاع به سطح آمده‌ایم و نیاز به زمان داشتیم تا انطباق پیدا کنیم؛ همچنین از آنجایی که ما بعد از این مسابقه هر سه چهار روز بازی داریم، از اینجا به عنوان کمپ استفاده کردیم. ضمن اینکه می‌دانستیم السد میزبان خوبی برای سپاهان خواهد بود.

قلعه نویی در ادامه درباره تفاوت میان ۳۰ سال پیش که خود یکی از بازیکنان السد بود و این روزهایش بیان داشت: در ابتدا برای مربی آن زمان ما و هم‌تیم‌های قطری و ایرانی سابقم آرزوی سلامتی می‌کنم؛ قطر در طی این مدت پیشرفت زیادی داشته است؛ دو جام ملت‌ها و یک بازی آسیایی در این کشور برگزار شده است و قرار است جام جهانی نیز در این کشور برگزار شود و این نشان‌دهنده پیشرفت این کشور است.

پیشرفت تیم قطر را احساس کردم

وی ادامه داد: زمانی که تغییرات قطر در این ۳۵ سال را که می‌بینم فکر می‌کنم رؤیا بوده است. البته من چندباری در طی این ۳۵ سال به قطر آمده‌ام. یک بار به عنوان بازیکن استقلال و یک بار به عنوان سرمربی تیم ملی که آن بازی ملی را بدون تماشاگر با نتیجه ۲ بر صفر بردیم؛ پیشرفت را در این چند بار واقعاً احساس کردم.

سرمربی زردپوشان از تأثیر بازیکنان ایرانی بر پیشرفت فوتبال قطر گفت و ادامه داد: بازیکنان ایرانی روی پیشرفت فوتبال قطر تأثیر زیادی داشته‌اند چراکه بازیکنان قطر فیزیکی بودند و با آمدن بازیکنان ایرانی، تکنیک هم به فوتبال قطر اضافه شد.

بهترین دفاع، حمله با برنامه است

وی پیرامون سبک فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: کسانی که مرا می‌شناسند می‌دانند که من یک مربی هجومی هستم و معتقدم بهترین دفاع، حمله با برنامه است ولی فوتبال جدید دو ساختار دارد، یکی ساختار حمله و دیگری ساختار دفاع و ما برای هر دو ساختار برنامه‌ریزی کرده‌ایم. آقای فرگوسن می‌گوید نتیجه فوتبال در کنفرانس نیست بلکه در زمین اتفاق می‌افتد؛ من امیدوارم بازیکنان‌مان مثل بازی در برابر العین به خوبی وظایف خود را در زمین اجرا کنند.

قلعه نویی در پایان با تمجید از تیم خودش افزود: باید بگویم ما سپاهان هستیم و این سیزدهمین تجربه آسیایی ما است و تنها تیمی هستیم که تجربه جام باشگاه‌های جهان را داریم؛ در فینال آسیا هم بوده‌ایم و از پرافتخارترین تیم‌های ایرانی هستیم. امیدوارم فردا بازی خوبی را شاهد باشیم زیرا سپاهان تیمی بزرگ و با شخصیت است.