باشگاه پرسپولیس نیز پس از ادعای استقلالی ها مبنی بر تصمیمات اشتباه داور دربی پایتخت، گل اول آبی پوشان را مردود دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، محسن قهرمانی، رضا سخندان و همچنین چند کارشناس داوری دیگر در گفتگو با رسانه ها تاکید بر آفساید نبودن گل پرسپولیس داشته اند اما اکنون باشگاه استقلال با استناد به عکسی اشتباه که لحظه دقیق پاس دادن به استوکس را نشان نمی دهد مدعی آفساید بودن گل دوم پرسپولیس شده و دیگر مستندات انها نیز استناد به خوب نبودن تصاویر صدا و سیما و البته تاکید بر نظر کارشناسان بوده ان هم بدون نام‌بردن از کارشناس داوری خاصی!

باشگاه پرسپولیس با انتشار ویدئو و استناد به نظرات کارشناسی گل اول حریف را محصول دو اشتباه داور در اعلام ضربه ایستگاهی و متعاقباً نادیده گرفتن خطای آشکار چشمی روی انصاری دانسته و تاکید دارد اخطار در صحنه ای دیگر بی مورد به اوساگونا داده شد چرا که او مرتکب خطایی روی گلر حریف نشد و داور در یک صحنه هم داورضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه بدلیل خطای محرز روی اوساگونا را اعلام نکرد و به رغم ۲۴ خطای حریف هیج کارت زردی به بازیکنان این تیم نداد.

باشگاه استقلال صحنه دقیق پاس داده شده به استوکس روی گل دوم را منتشر نکرده در حالی که طبق اتفاق نظر کارشناسان پای چشمی افساید را پر کرده بود. آنها گفته اند برخی کارشناسان گل را افساید می دانند اما از کارشناسی نام‌نبرده اند.

عجیب اینجاست که دیگر ادعا و استناد این باشگاه خوب نبودن تصویربرداری انجام شده از سوی صدا و سیما است! قطعاً خود هواداران استقلال هم اینگونه استدلال ها را نمی پسندند!

متاسفانه در یک برنامه به رغم تاکید کارشناسان و انتشار عکس و ویدئو از سوی باشگاه پرسپولیس دو اشتباه داور در گل اول استقلال به شکل عجیبی کارشناسی نشد و البته کارشناسان روی افساید نبودن گل رسن و پرشدن افساید با پای چشمی در لحظه ارسال پاس به استوکس تاکید کردند.

جامعه فوتبال قضاوت می کند و ما امیدواریم علاوه بر بررسی دقیق ادعاهای طرفین درباره داوری که از سوی پرسپولیس مستند و برگرفته از نظرات کارشناسی و از سوی باشگاه استقلال توام با استناد به عکسی اشتباه و ویدیوهای ناموجود بوده شاهد وحدت رویه در تصمیم گیری ها باشیم.

جامعه فوتبال قضاوت می کند. شجاع خلیل زاده بعد از دربی رفت با استناد کاملاً اشتباه به یک عکس که در استیناف با استعلام از داور رد شد اما از دو بازی محروم شد و اکنون نه تنها تصاویر و عکس های کاملاً مشابه که ویدیوهای توام با پرخاش های تند سرمربی حریف به داور در این دربی موجود است که امیدواریم به انها نیز رسیدگی شود.