به گزارش خبرگزاری تسنیم، پائولو فونسکا سرمربی تیم فوتبال رم پس از پیروزی 3 بر یک شب گذشته (یکشنبه) در خانه هلاس ورونا که منجر به صعود جالوروسی به رده چهارم جدول شد، از بازیکنانش قدردانی کرد. رم با وجود اینکه پنجشنبه هفته گذشته در لیگ اروپا به میدان رفته بود، مقابل میزبان خود سخت جنگید و موفق به کسب هشتمین پیروزی‌اش در فصل جاری سری A شد.

فونسکا در نشست خبری پس از بازی به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: این پیروزی حاصل رویکرد فوق‌العاده و روحیه خوب تیم بود. حریف‌مان تیمی بسیار سرسخت بود. هلاس خوب دفاع می‌کند، بسیار تهاجمی است. ما امروز فوتبال جذاب همیشگی‌‌مان را ارائه نکردیم اما در رویکردمان در این مسابقه بیش از هر چیزی اهمیت داشت.

فونسکا افزود: تیم از نظر تعادل بین حمله و دفاع به میزان بسیار زیادی پیشرفت کرده است. درست است که وقتی ما از نظر دفاعی مسحکم هستیم، مهاجمان هم جرأت بیشتری برای ریسک‌پذیری در حملات پیدا می‌کنند. من دوست داشتم که مثل همیشه بازی کنیم و بر اوضاع مسلط باشیم. عاشق این هستم که در نیمه زمین حریف بازی کنیم اما گاهی اوقات امکانش وجود ندارد. با خصوصیاتی که شیوه بازی هلاس ورونا دارد، ما با سیستم همیشگی‌مان نمی‌توانستیم نتیجه بگیریم. به همین دلیل باید تغییر تاکتیک می‌دادیم و بیشتر در طول پاسکاری می‌کردیم تا در عرض.

رم با کسب پیروزی خارج از خانه اکنون 28 امتیاز است و 9 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

انتهای پیام/