به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،حاتمی کیا بعد از انتخاب به عنوان بهترین کارگردان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: برخی می گویند من وابسته هستم، من افتخار می کنم که وابسته ام، من وابسته این نظام هستم.من فیلمساز این نظام هستم. سی سال است روی این سن می آیم و می روم و این رفت و آمدها برای من اهمیت چندانی ندارد.

وی اظهار کرد: از بچه های موسسه سینمایی اوج که مانند سربازان گمنام عمل کرده اند تشکر می کنم. افتخار می کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساختم و افتخار می کنم از حاج قاسم سلیمانی جایزه ام را گرفتم.

وی افزود: امثال رشیدپور با استفاده از تریبون صدا و سیما واژه هایی می سازند که به آن انتقاد دارم. از صدا و سیما و شبکه های سه و دو به خدا شکایت می کنم. از تلویزیون شکایت دارم که فیلم های من را ۳۰ بار پخش می کند، اما وقتی می خواهند کسانی را دعوت کنند تا این فیلم ها حرف بزنند از اپوزیسیون ها بدتر عمل می کنند.

حاتمی کیا ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی با این فیلم گریه می کند، آن وقت برخی در برنامه های به ظاهر کارشناسی خود می گویند این(به وقت شام) یک فیلم کمدی است،  اوف دارد به کسی که این فیلم را کمدی خواند.