به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، نامزدهای بخش تلویزیون بیست و یکمین جشن حافظ از میان سریال‌هایی انتخاب شده‌اند که پس از نوروز 99 تا نیمه آبان 1400 در تلویزیون یا شبکه‌های آنلاین پخش شدند.

برگزیدگان بیست و یکمین جشن حافظ بیست و نهم آبان طی مراسمی معرفی می‌شوند.

امسال به طور اختصاصی سایت آپارات از ساعت نوزده مراسم اهدای جوایز جشن حافظ را به طور زنده پخش خواهد کرد.

بلیت‌ فروشی جشن حافظ در سایت آپارات آغاز شده است تا علاقه‌مندان بتوانند به صورت زنده این مراسم را دنبال کنند.

فهرست نامزدها به شرح زیر است:

بهترین سریال:

1-«آقازاده»؛ به تهیه‌کنندگی حامد عنقا؛ پخش از فیلیمو و نماوا
2-«آن‌ها»؛ به تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی؛ محصول فیلم‌نت
3-«افرا»؛ به تهیه‌کنندگی کامبیز دارابی و مجید مولایی؛ محصول شبکه یک سیما
4-«زخم‌کاری»؛ به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان؛ محصول فیلیمو
5-«زیرخاکی»؛ به تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا؛ محصول شبکه یک سیما
6-«قورباغه»؛ به تهیه‌کنندگی علی اسدزاده؛ محصول نماوا
7-«گاندو 2»؛ به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی؛ محصول شبکه سه سیما
8-«می‌خواهم زنده بمانم»؛ به تهیه‌کنندگی محمد شایسته؛ محصول فیلیمو
9-«نون. خ 2 و3»؛ به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی؛ محصول شبکه یک سیما
10-«هم‌گناه»؛ به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی؛ پخش از فیلیمو و نماوا

بهترین کارگردانی تلویزیونی:

1-سعید آقاخانی (نون. خ 2 و 3)
2-جواد افشار (گاندو 2)
3-بهرنگ توفیقی (آقازاده)
4-جلیل سامان (زیرخاکی1 و2)
5-هومن سیدی (قورباغه)
6-شهرام شاه‌حسینی (می‌خواهم زنده بمانم)
7- مصطفی کیایی (هم‌گناه)
8- محمدحسین مهدویان (زخم‌کاری)

بهترین فیلمنامه تلویزیونی:

1-«آقازاده» (طراح داستان و نویسنده: حامد عنقا)
2-«آن‌ها» (سروش روحبخش)
3-«افرا» (فرزاد فرزانه و امیرحسین نجف‌پور)
4-«زخم‌کاری» (محمدحسین مهدویان/ طراحی و گسترش داستان: محسن جعفرزاده؛ بازنگری داستان: حسین حسنی و سجاد پهلوان‌زاده؛ بر اساس رمان «بیست‎ زخم کاری» نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد)
5- «قورباغه» (هومن سیدی)
6-«می‌خواهم زنده بمانم» (سرپرست نویسندگان: مجید مولایی؛ نویسندگان:‌ پویا سعیدی و پوریا کاکاوند)
7-«هم‌گناه» (محسن کیایی و علی کوچکی)

بهترین بازیگر زن کمدی:

1- ویشکا آسایش (دراکولا)
2- رابعه اسکویی (نوروز رنگی)
3- هدیه بازوند (نون. خ 2 و 3)
4- سیما تیرانداز (دراکولا)
5- صهبا شرافتی (نون. خ 2 و 3)
6- ژاله صامتی (زیرخاکی 1 و 2)

بهترین بازیگر مرد کمدی:

1- سعید آقاخانی (نون. خ 2 و 3)
2- پژمان جمشیدی (زیرخاکی 1 و 2)
3- حمیدرضا حافظ شجری (نوروز رنگی)
4- جواد خواجوی (نوروز رنگی)
5- سیروس میمنت (نون. خ 2 و 3)
6- کاظم نوربخش (نون. خ 2 و 3)

بهترین بازیگر زن درام:

1- رعنا آزادی‌ور (زخم کاری)
2- پردیس پورعابدینی (آقازاده)
3- هدیه تهرانی (هم‌گناه)
4- ساقی حاجی‌پور (هم‌گناه)
5- فرشته حسینی (قورباغه)
6- سوگل خلیق (هم‌گناه)
7- سحر دولتشاهی (قورباغه)
8- آزاده صمدی (می‌خواهم زنده بمانم)

بهترین بازیگر مرد درام:

1- امیر آقایی (آقازاده)
2- صابر ابر (قورباغه)
3- حامد بهداد (می‌خواهم زنده بمانم)
4- روزبه حصاری (افرا)
5- علی شادمان (می‌خواهم زنده بمانم)
6- مجید صالحی (سیاوش)
7- جواد عزتی (زخم کاری)
8- نوید محمدزاده (قورباغه)

 

تسنیم