به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رادیو کتاب عنوان برنامه‌ای از رادیو فرهنگ است که با آغاز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب ، مهمترین رخداد فرهنگی این حوزه را گزارش می‌کند. در برنامه «رادیو کتاب» که هر روز از ساعت 17 تا 19 با ناشران و نویسندگان گفت‌وگو می‌کنند،مخاطبان این برنامه را در اقصی نقاط ایران از تازه‌های نشر کتاب آگاه می‌سازند. 

انعکاس فعالیت بخش‌های اصلی و جنبی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب،گفتگو با نویسندگان و ناشران خارجی و‌ داخلی، ناشران کودک، ناشران دانشگاهی، نمایندگان صنوف کتاب محورهای محتوایی برنامه «رادیو‌کتاب» است.

رادیو کتاب همراهی تمام قد رادیو فرهنگ با نخستین نمایشگاه مجازی کتاب برای خدمت به اهالی کتاب و فرهنگ سراسر کشور است که از اول بهمن تا ششم بهمن هر روز  پخش می‌شود.

گفت‌و‌گو با غرفه داران، ناشران، معرفی کتاب‌ها، شیوه‌های خرید و ارسال، پیگیری دغدغه‌ها و دیدگاه‌های اهالی کتاب، اطلاع‌رسانی‌ها و مصاحبه‌های اختصاصی مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه چاپ و نشر کتاب از دیگر بخش‌های مورد‌توجه در رادیو کتاب است.

رادیو کتاب را می‌توانید ساعت 17 تا 19 روی موج اف.ام ردیف 106 و ای.ام ردیف 585 از رادیو فرهنگ بشنوید. این فعالیت چند روزه رادیو کتاب از فردا 30 دی‌ماه تا ششم بهمن‌ماه پیگیری خواهد شد. 

علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ در این باره به خبرنگار تسنیم،  گفت: رادیو فرهنگ در برنامه‌های مختلف به حوزه کتاب توجه دارد به ویژه در گروه کتاب این شبکه رادیویی در معرفی نویسندگان، کتاب ها ‌و ناشران اهتمام داریم. در این گروه برنامه‌سازی شکل‌های مختلفی برای ترویج کتاب و کتابخوانی در قالب برنامه‌های رادیویی درنظر گرفته‌ایم که نقد و بررسی کتاب، پوشش رسانه‌ای اخبار مربوط به کتاب و کتابخوانی از جمله کودک و نوجوان، بزرگسالان و دانشگاهیان و حوزویان، معرفی مروجان کتاب، مسابقه کتابستان از جمله آن‌ها است.

وی اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران امسال برای نخستین بار این نمایشگاه مجازی و در سطح وسیع‌تر یعنی کل کشور برگزار می‌شود و رادیو فرهنگ نیز چون گذشته برای ترویج فرهنگ کتابخوانی این رویداد بزرگ فرهنگی را حمایت رسانه‌ای می‌کند.

مهدی دادجو سرپرست گروه کتاب رادیو فرهنگ اعلام کرد: رادیو رسانه‌ای ارزان و در دسترس همگان است و بسیاری از افرادی که با فضای مجازی بیگانه‌اند و در شرایط خاص دسترسی به رسانه‌ها را ندارند رادیو کوش می‌کنند، رادیو فرهنگ سامانه تلفنی خانه کتاب را برای افرادی که دسترسی به اینترنت با فضای مجازی جهت خرید کتاب ندارند درنظر گرفته و اطلاع رسانی می‌کند تا قشر وسیعی از مخاطبان با هر سطح دسترسی بتوانند از نمایشگاه کتاب استفاده کنند.

انتهای پیام/