به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:

]

تشکیل شورای نغمات دینی و آیینی در تلویزیون/ انتصاب اعضاء

]

نخستین جلسه شورای نغمات دینی و آیینی شبکه قرآن با حضور اساتید هادی آرزم، دکتر مهدی دغاغله، دکتر سید عدنان اشکوری، سید عباس انجام و محمدهادی صلحجو سرپرست گروه تلاوت و نغمات این شبکه برگزار شد.

جواد شیخ اکبری در این جلسه با بیان اینکه این شورا با هدف بررسی و بازتعریف محتوا و ساختار نغمات تشکیل شده است، گفت: رسالت شورا تعیین خط مشی های حوزه نغمات دینی و آیینی در رسانه ملی است و تمامی آثاری که در زمینه نغمات، آواها، هم خوانی ها و هم سرایی ها، ابتهال ها و اناشید از رسانه ملی پخش می‌شود، باید مجوز شورای نغمات شبکه قرآن و معارف سیما را اخذ کرده باشد.

در این جلسه همچنین جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما،  احکام اعضای شورا را به آنان تقدیم کرد.

]

پخش سینمایی «پابلو نرودا» و یک فیلم ترسناک

]

شبکه چهار سیما، فیلم سینمایی «نرودا» محصول سال 2014 را برای اولین بار روز جمعه، 11 مهرماه ساعت 20:30 روی آنتن می‌برد. فیلم نرودا در ژانر زندگینامه‌ای به کارگردانی "مانوئل باسولتو" محصول 2014 شیلی است. 

«1408» عنوان فیلم سینمایی دیگری است که در هفته جاری، پنجشنبه 10 مهرماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. تریلر ترسناک "1408" به کارگردانی  مایکل هافستروم بر مبنای داستانی کوتاه از استفن کینگ استاد ادبیات وحشت ساخته شد و فیلمنامه‌ آن را مت گرین برگ، اسکات الکساندر و لاری کارازوسکی نوشته‌اند.

واحد تأمین برنامه شبکه چهار سیما در روزهای پایانی هفته، پنجشنبه و جمعه ساعت 20:30 جدید ترین آثار از سینمای ایران و جهان را تقدیم به علاقه مندان هنر هفتم می‌کند.

]

رادیو اربعین صاحب خبر شد

]

در آستانه اربعین حسینی، بخش ویژه «خبر اربعینی» در رادیو راه‌اندازی شد.

«خبر اربعینی» در دو نوبت، ساعت‌های 10 صبح و 16 روی آنتن می‌رود، این بخش خبری در ساعت‌های 20 و 23 هم تکرار می‌شود.

هدف از راه‌اندازی این بخش، مرور اخبار و رویدادهای اربعین عنوان شده است که به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مخاطبان رادیو اربعین از برنامه‌ها و مهمترین رویدادها و اخبار مرتبط با اربعین در ایران و سراسر کشورهای اسلامی به ویژه شهر معلی در عراق روی آنتن می‌رود.

رادیو اربعین علاوه بر موج FM ردیف 95.5 مگاهرتز، به صورت تصویری و 24 ساعته از نرم افزار کاربردی‌ «ایران صدا» و تارنماهای هیات آنلاین و تکیه قابل دریافت است.

]

شبکه چهار سراغ "آن‌شرلی" رفت

]

سریال خاطره‌انگیز "رویای سبز" یا "آن شرلی" از 10 مهرماه هر شب 30 دقیقه بامداد از شبکه چهار سیما پخش می‌شود و تکرار آن ساعت 18 عصر روی آنتن می‌رود. 

این سریال در 15 قسمت ماجرای دختر یتیم 12 ساله‌ای را روایت می‌کند که قدرت تخیّل بالایی دارد و در پرورشگاه زندگی می‌کند. 

انتهای پیام/