شبکه مستند با رونمایی از پوستر مستند «۷۸ سالگی» از حمید منوچهری هنرمند پیشکسوت تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، آئین بزرگداشت حمید منوچهری و رونمایی از پوستر «۷۸ سالگی» مستند پرتره این پیشکسوت عرصه دوبله سه‌شنبه ۲۱ مرداد در شبکه مستند برگزار شد.  

مراسم رونمایی از پوستر «۷۸ سالگی» جدیدترین اثر از مجموعه مستندهای پیشکسوتان صدا و دوبله به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال این ویروس بدون حضور هنرمندان و هنردوستان و با حضور محسن یزدی مدیر شبکه مستند، حمید منوچهری هنرمند پیشکسوت، وحید منوچهری دوبلور، ابوالقاسم ناصری مدیر تولید شبکه و ابوالفضل توکلی تهیه‌کننده و کارگردان مستند در این شبکه برگزار شد.

در این مراسم محسن یزدی مدیر شبکه مستند سیما گفت: امیدوارم که بعد از پایان کرونا بتوانیم مراسمی در شان شما برگزار کنیم. وقتی مردم صدای کسی را می‌شنوند به او علاقه‌مند می‌شوند؛ شما به‌جز صدایتان که بارها از طریق رادیو و دوبله‌ها به گوش مردم رسیده تصویرتان نیز برای مردم آشناست و شما را دوست دارند. ساخت مستندهای پیشکسوتان برای ما هم آورده خوبی دارد.

وی ادامه داد: پرداختن به پیشکسوتان عرصه دوبله از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدوارم که بتوانیم چنین مستندهایی را برای همه عزیزان تولید کنیم که در تاریخ می‌ماند. دلمان می‌سوزد که از خیلی از هنرمندان عرصه صدا مستند نداریم. البته بعضی از دوستان هم نمی‌پسندند که جلوی دوربین بیایند و خیلی دوست ندارند رسانه‌ای شوند. شما پیشکسوتان فقط متعلق به خودتان نیستید و بخشی از تاریخ هنر کشور هستید. دوست داریم این کار را ادامه بدهیم و قسمت‌های جدیدی از این مستندها به همت آقای توکلی و ناصری تولید شود.

یزدی افزود: اکنون در شروع فصل دوم این مجموعه مستندها هستیم و ان شاءالله این روند ادامه خواهد داشت. صحبت با چنین پیشکسوت‌هایی همانند آقای منوچهری برای مردم بسیار جذاب است. صاحبان اصلی رادیو و تلویزیون شماها هستید و برای پرداخت به بسیاری از کارها باید سراغ شما بیاییم چراکه در این حوزه سال‌ها کار کردید، خاکش را خوردید و مردم هم شما را دوست دارند.

در ادامه حمید منوچهری با اشاره به لزوم ساخت مستند از پیشکسوتان صداوسیما گفت: اگر کار خوبی شده است من کاری نکردم و ماحصل زحمات آقای توکلی است. خوشحالم که مدیریت جدید شبکه مستند به چنین مستندهایی توجه دارد. خیلی خوب است که یادی از قدیمی‌ترهای صداوسیما کنیم. هر کاری انجام دهیم برای سازمان است و یکی از اعضای صداوسیما در آن معرفی می‌شود.

وی بیان کرد: آقای یزدی، شما در طول این سال‌ها هر جا که بودید نشان دادید درست، خوب و حرفه‌ای هستید که به اینجا رسیدید. من با تمام وجود در اختیار شما هستم و هرکدام از دوستان دوبلور که دوست داشته باشد را برای ساخت قسمت‌های بعدی مستند می‌آورم.

این هنرمند پیشکسوت درباره روند ساخت مستند پرتره «۷۸ سالگی» هم گفت: بیش از یک ماه در خدمت آقای توکلی بودیم که به کارش بسیار علاقه‌مند است و از کنار بسیاری از جزئیات به‌راحتی نمی‌گذشت تا کار برای مردم زیبا باشد. آرزو می‌کنم که این مستند برای مردم هم جای دیدن داشته باشد و مطمئنم این‌گونه خواهد بود.

توکلی نیز با اشاره به تعدادی از آثار حمید منوچهری یادآور شد: مردم عموماً صدای وی را در انیمیشن کارگاه گجت و نقش آقای رئیس می‌شناسند اما منوچهری به‌عنوان مدیر دوبلاژ کارهای بسیار خوبی انجام داده که «حرفه خانوادگی» یکی از بهترین کارهای وی در این زمینه به شمار می‌رود.