لاله افتخاری مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت: در معاونت بانوان ستاد مرکزی اربعین از سال 95 تاکنون، برنامه‌های متنوع تبلیغی، ترویجی و پژوهشی داشته‌ایم، در این راستا نشست‌های مختلفی در تهران و کربلا با حضور شخصیت‌های برجسته برگزار شد. در سال 99 سلسله نشست‌های جدیدی را با عنوان «بانوان عاشورایی» آغاز کردیم که نتیجۀ برگزاری این نشست‌ها، منجر به برگزاری یک همایش بین‌المللی خواهد شد.

وی افزود: این نشست‌ها در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود که نخستین آن چهارشنبه هفتۀ آینده 18 تیر با موضوع بانوان اسوه و حماسه در صدر اسلام خواهد بود. این نشست به همت کمیته فرهنگی ستاد اربعین و با همکاری مجمع دانشگاهیان عراق، بنیاد بین‌المللی اربعین و سازمان بسیج طلاب و روحانیون از ساعت 17 تا 20 به صورت آنلاین برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند از طریق آپارات و آدرس‌های live.alarbaeen.ir و heyatonline.ir/heyat/40 اقدام کنند.

افتخاری یادآور شد: این برنامه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود و در ماه محرم، ایام اربعین، هفتۀ وحدت و ... نیز ادامه خواهد داشت. در این نشست‌ها، اندیشمندانی از داخل و خارج کشور به صورت مجازی به ارائۀ محتوای خود می‌پردازند.

مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد اربعین گفت: این نشست‌ها با هدف آشنایی با سبک و سیرۀ بانوانی است که در صدر اسلام تربیت شدۀ مکتب وحی بودند و امروز جزو عالی‌ترین الگوهای انسانی به شمار می‌روند.

وی افزود: در این نشست‌ها، سبک و سیره و تاریخ زندگی بانوان صدر اسلام همچون حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س)، حضرت ام‌البنین،(س)، حضرت فاطمۀ بنت اسد(س)، حضرت آمنه مادر پیامبر(ص)، ام‌سلمه، همسر عمرو بن جموح، نسیبه، ام هانی، اسماء بنت عمیس و ... به عنوان بانوانی تأثیرگذار در ترویج فرهنگ اسلامی تبیین می‌شود.

انتهای پیام/