سه شنبه 15 آذر 1401, Tuesday 6 December 2022, مصادف با 12 جمادی‌الاول 1444
  • از پنجره همراز به نصف جهان نگاه کنید...

  • 1
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایجاد یک برنامه‌ عمل همکاری مشترک میان کشورهای عضو مجمع تمدن‌های باستانی با تمرکز بر مبارزه با قاچاق اموال فرهنگی تاریخی و استرداد اموال به غارت رفته یا مسروقه‌ را راهی برای مقابله‌ی موثر با قاچاق اموال فرهنگی دانست و گفت: پیشنهاد می‌شود تشکیل یک کارگروه مشترک جهت اجرای موفق برنامه عمل موصوف در دستور کار مجمع تمدن‌های کهن قرار گیرد.
مديركل ثبت و حریم آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی گفت: جمهوري اسلامي ايران ، آیین پهلوانی و زورخانه ای را به طور رسمی در سال ۸۹( سال ٢٠١٠) در فهرست ميراث فرهنگى ناملموس جهانى يونسكو ثبت کرده است.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مالیات در حوزه گردشگری یکسان‌سازی می‌شود.
محمدمهدی اسماعیلی که در راستای جدیدترین سفر استانی خود به استان گیلان سفر کرده است در ابتدای سفر استانی خود با حضور در اجلاسیه پایانی کنگره بین المللی میرزا کوچک، اصحاب اندیشه، فرهنگ و هنر را پیشگام نقش آفرینی در جهاد تبیین برشمرد و گفت: جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بر همگان فریضه کرده اند برای پاسخگویی به شبهاتی است که امروزه دشمنان با دروغ پراکنی و انتشار اخبار و اطلاعات نادرست درباره...
پژوهشگر حوزه مردم‌ شناسی و هنرهای سنتی گفت: وقتی وزارت میراث فرهنگی پرونده ثبت جهانی را برای برخی آثار تهیه می‌کند، این پیام را به ما می‌دهد که این اثر، اثر ارزشمندی است.
نام خانه صدوقی‌ و قنات زارچ یزد در فهرست برندگان جوایز آسیا و اقیانوسیه یونسکو ۲۰۲۲ برای حفاظت از میراث فرهنگی می‌درخشد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به یک تبلیغ محیطی در شهرستان کاشان واکنش نشان داد.
سریال «تمام رخ» به کارگردانی محمود معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری قرار است به زودی از شبکه سه سیما پخش شود.
نخستین رویداد ایده‌پردازی «سینما سلامت» با محوریت کرونا اواخر دی‌ماه به همت بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از انتخاب پدرام پاک‌آئین مدیرمسئول ماهنامه «دانش رسانه» به عنوان نماینده مدیران مسئول در نوزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد و گفت: وی با کسب ۹۰۰ رای و ۵۷.۲۹ درصد از مجموع آرای ماخوذه، حائز اکثریت مطلق آرا شد.
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان فلاورجان از احیای هنر نگارگری در این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردستان از پایان مرحله اول عملیات مرمت و بهسازی حسینیه کوچک شهر زواره از توابع این شهرستان خبر داد.
از ماموریت های انقلاب اسلامی از جمله گسترش آزادی بیان در حوزه فرهنگ دفاع می‌کنیم/ هیچ مانعی برای پیشبرد اهداف فرهنگی در دولت مردمی وجود ندارد محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه دولت مردمی بدون لکنت و با صراحت از ماموریت های انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ نظیر گسترش آزادی بیان دفاع می کند، گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید از هرگونه تفکری که موجب ارتقا و استحکام پایه های تفکر انقلاب اسلامی شود، حمایت می...
پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران شامگاه دوشنبه به میزبانی استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی آغاز شد و ساز اقوام ایرانی کوک شد.
نوجوانی حدودا 11 یا شاید هم 12 ساله بودم و خانه امان هم برِ خیابان، نزدیک یک چهارراه؛ معمولا هم سر این چهارراه زیاد تصادف می شد و من وقتی صدای جیغ ترمز ماشین و برخورد بعد از آن را می شنیدم، از سر کنجکاوی خودم را به محل تصادف که چند قدمی با خانه امان فاصله داشت، می رساندم تا از نزدیک تر صحنه تصادف را ببینم. در آن لحظه برایم تعجب برانگیز بود که چرا هر کسی که از راه می رسد در خصوص دلیل تصادف ،...
علاءالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از آخرین فرصت اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه‌ها به منظور فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 24 آبان ماه 1401 خبر داد.
پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران آبان ماه سال جاری به میزبانی استان گلستان برگزار خواهد شد.
استاندار اصفهان گفت: در برخی شهرستان ها با طرح هایی مواجه می شویم که تعریف اقتصادی در استان ندارند و از این رو طرح های سرمایه گذاران در سراسر استان با دقت و با نگاه کارشناسی بررسی شود.
فهرست نهایی نامزدهای نوزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در سفر به شهرستان کاشان و بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری روستاهای بخش برزک که با حضور معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل و همچنین رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان همراه بود، ظرفیت‌های گردشگری روستاهای بخش برزک را بی‌نظیر توصیف کرد.

شعار سال 1401 2

تازه های سایت