به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان مدير نگهداري و تعميرات شركت پالايش نفت اصفهان با بيان اينكه براي نخستين بار است كه مجتمع بنزين سازي پالايشگاه، به طور كامل تعميرات اساسي مي شود، به اهميت خاص اين دوره از تعميرات اساسي اشاره كرد و اظهار داشت: ارتفاع تجهيزات،گستردگي و تنوع تجهيزات، حساسيت عملياتي واحد و محدوديت فضاي كاري در بخش حمل ونقل تجهيزات، كار را ويژه تر از تعميرات اساسي ديگر واحدهاي عملياتي نموده است.
عليرضا قزويني زاده افزود: بر اساس پيش بيني ها تعميرات اساسي اين واحدها ، 22شبانه روز طول خواهد كشيد، اما سعي ما بر اين است كه با استفاده از تمام امكانات نيروي انساني و تجهيزات، اين مدت زمان را كاهش دهيم.
وي با اشاره به اينكه انجام اين تعميرات توسط1500 نفر از كاركنان پالايشگاه ونيروهاي پيمانكاري مجرب انجام مي گردد، اظهار داشت: شرکت پالايش نفت اصفهان 18 واحد عملياتي دارد كه تعميرات اساسي هر يک از اين واحدها، بر اساس برنامه زمانبندي، به صورت جداگانه و يا همزمان انجام مي‌شود.
گفتني است مجتمع بنزين سازي شركت پالايش نفت اصفهان در بهمن ماه سال 1394 با حضور معاون رئيس جمهور به بهره برداري رسيد؛ اين در حالي بود كه دشمن با تحريم ها سعي داشت تلاش شبانه روزي متخصصان كشور عزيزمان ايران را خدشه دار كند .
ساخت شركت پالايش نفت اصفهان پيش از انقلاب آغاز و پس از انقلاب راه‌اندازي شد. ظرفيت اوليه اين پالايشگاه 200 هزار بشکه در روز است که سال‌هاي پس از جنگ ظرفيت آن افزايش يافت و حتي به 385 هزار بشکه در روز نيز رسيد. هم‌اکنون ظرفيت تثبيت شده پالايشگاه اصفهان روزانه 375 هزار بشکه نفت خام است و حدود 22 درصد از بنزين مورد نياز کشور را تامين مي‌کند.