مهندس منصور یزدی زاده لوح ویژه مرد سال فولاد را از دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو دریافت نمود .
شایان ذکر است این انتخاب از طریق نظر سنجی از فعالان بازار فولاد و مواد اولیه صورت گرفته است . طی کنفرانس های مجموعه استیل پرایس از مدیران نخبه فولادی هر سال تجلیل می شود .
کنفرانس استیل پرایس (با موضوع زنجیره فولاد، نوآوری و ظرفیت های پنهان) با حضور مسئولان و دست اندر کاران صنعت فولاد کشور در سالن همایش های هتل استقلال تهران یک شنبه 21 مهرماه برگزار شد .
رئیس هیات عامل ایمیدرو : از سال 1414 وارد کننده سنگ آهن می شویم
دكتر غريب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در کنفرانس استیل پرایس گفت :ذوب آهن اصفهان در صنعت ریل خلق ارزش بالایی انجام داد و باعث تاسف است که این شرکت پیشگام صنعت فولاد کشور با کمبود سنگ آهن مواجه است.
وی عوارض 25 درصدی بر صادرات سنگ آهن را یک اقدام مناسب در جهت مقابله با خام فروشی توصیف نمود و گفت : در ایمیدرو کمیته سنگ آهن تشکیل شده است چرا که سنگ آهن موضوع استراتژیک امروز صنعت فولاد کشور است و اولویت ما ممانعت از خام فروشی است .
رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد : با ذخایر موجود از سال 1414 وارد کننده سنگ آهن می شویم و لذا جلوگیری از صادرات سنگ آهن و گسترش فعالیت های اکتشافی باید در اولویت باشد.
۳۰ درصد محصولات طویل فولاد کشور در ذوب آهن تولید می شود
مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس استیل پرایس گفت : کشور ما با وجود توانی که در تولید محصولات فولادی و تکنولوژی دارد به جایگاه خوبی خواهد رسید.
وی افزود : امروز شاهدیم که صنعت فولاد کشور از تولیدکننده به صادرکننده تبدیل شده است.
مهندس منصور یزدی زاده تصریح کرد : ذوب آهن با سابقه نیم قرن ، ظرفیت تولیدش در مرز ۴ میلیون تن است اما به دلیل مشکلات مربوط به مواد اولیه ، 45 درصد این ظرفیت فعال نیست .
وی با اشاره به همت ذوب آهن اصفهان در جهت خودکفایی کشور برای تولید ریل گفت : در این شرکت انواع ریل از مرحله تولید فولاد تا سایز و گریدهای مختلف تولید گردد .
مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد : ۳۰ درصد محصولات طویل فولاد کشور در ذوب آهن تولید می شود و این شرکت تنها تولیدکننده مقاطع تیرآهن بال پهن در کشور است.